Fiat inwestuje ogromne pieniądze w fabrykę w Tychach! Polski zakład będzie kluczowy dla giganta

Fiat inwestuje ogromne pieniądze w fabrykę w Tychach! Polski zakład będzie kluczowy dla giganta

fiat-tychy-stellantis

Podaj dalej

„Baby SUV” produkowany w Tychach będzie połączeniem Fiata, Chryslera i Grupy PSA. Jeszcze nie nazwany crossover użytkowy A-UV będzie produkowany w Polsce. Rozpoczęcie produkcji w Tychach planowane jest na listopad 2022 roku. 

Fiat inwestuje w Tychy

180510_FCA_Dwumilionowy_Fiat_500_02

Fabryka w Tychach otrzyma 755 mln złotych na produkcję A-UV i dwóch kolejnych crossoverów w segmencie A dla marek Alfa Romeo i Fiat. Automotive News Europe donosi, że Jeep „Baby SUV” będzie oferował w pierwszej kolejności warianty z silnikiem spalinowym, a następnie pojawi się w odmianie elektrycznej. 

Możemy spodziewać się, że Fiat będzie montował w Fabryce w Tychach samochody z silnikami 3-cylindrowymi z turbiną o pojemności 1,2 litra oraz 1,5-litrowym turbodieslem. Jednostki bę∂ą połączone z 6-biegowym manualem lub 8-stopniowym automatem. 

Wariant podstawowy tego silnika nazywa się PureTech 100 i osiąga moc 100 KM. Ten silnik dostępny jest także z mocą 130 KM, podczas gdy silnik typu Diesel oferuje moc 110 i 130 KM. Jeśli chodzi o elektryka, akumulator 50 kWh współpracuje z silnikiem elektrycznym o mocy 136 KM. 

Będzie też nowa Alfa Romeo

Zasięg takiego zestawu to około 310 kilometrów, co jest całkiem niezłym wynikiem dla kogoś poruszającego się po mieście. W rzeczywistości zasięg ten będzie pewnie nieco mniejszy – tym bardziej, jeśli wybierzesz się na autostradę. 

Automotive News Europe informuje, że do produkcji trafi też nowy hybrydowy crossover marki Alfa Romeo Brennero. Fiat pracuje też nad nowym 500XL, który zastąpi crossovera 500X i wielofunkcyjnego 500L. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News