Fani BMW będą wściekli! Niemiecka marka zrywa z wieloletnią tradycją. To gorsze niż nowe logo

Fani BMW będą wściekli! Niemiecka marka zrywa z wieloletnią tradycją. To gorsze niż nowe logo

bmw latające

Podaj dalej

Najbardziej zagorzali fani marki BMW będą zawiedzeni. Sportowa dywizja niemieckiego producenta, BMW M, będzie miała swój własny samochód elektryczny, który zostanie zaprezentowany jeszcze w 2021 roku. 

Prosto w serca fanów

bmw-m3-pickup-and-m-charger

To wiadomości, które uderzają mocno i prosto w serca fanów. BMW zapowiedziało, że do końca roku zaprezentuje w 100% elektryczny model M. W komunikacie prasowym czytamy również, że dział sportowy zamknął rok 2020 z bardzo dobrymi wynikami sprzedażowymi. 

Zapowiedź elektrycznego samochodu BMW M ukryta była między wierszami. W wideo przez chwilę pojawia się też M3 Touring, co akurat powinno cieszyć fanów. Natomiast pickup M3 E92 otrzymał naklejkę „electric” i numery boczne 026 2021, które mogą być wskazówką co do daty prezentacji. 

Kiedy elektryczne BMW M?

2011-bmw-m3-pickup-concept

Numery mogą odpowiadać 26. tygodniowi 2021 roku, a więc między 28 czerwca a 4 lipca. BMW stwierdziło, nie sugerując żadnego dnia, że „M GmbH” po raz pierwszy zaprezentuje elektryczny samochód o wysokich osiągach. 

Nie jest jasne, czy będziemy mieli do czynienia z czysto elektrycznym samochodem, czy hybrydą. Niektóre plotki odnoszą się do wersji M samochodu i4. Inni twierdzą, że BMW wypuści hybrydę plug-in X8 M. 

Zignorował najprostszy sygnał, że coś jest nie tak. Chwilę potem olej silnikowy wylewał się jak masło [WIDEO]

Niezależnie od tego, jaki będzie to model, dołączy do niego M4 Convertible, który pojawi się „w samą porę na gorący sezon”. Na model M3 w nadwoziu kombi będziemy musieli jednak trochę poczekać, bowiem ten jest wciąż w fazie rozwoju. 

2011-bmw-m3-pickup-concept-2

W najbliższych dniach zadebiutuje natomiast M5 Competition. Samochód będzie najmocniejszy w historii, a więcej o nim przeczytacie TUTAJ. Co ciekawe, marka ponownie wypuściła manualną skrzynię biegów, która jest oferowana w prawie wszystkich modelach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News