Dacia Duster w końcu ma godnego rywala! Ten nowy tani SUV będzie hitem na polskim rynku [ZDJĘCIA]

Dacia Duster w końcu ma godnego rywala! Ten nowy tani SUV będzie hitem na polskim rynku [ZDJĘCIA]

nowy-tani-suv-ssang-yong

Podaj dalej

Marka SsangYong w ostatnich latach nie odnosiła zbyt wielu sukcesów, a Koreańczycy poszukują nabywcy, który uratuje firmę przed zarządem komisarycznym. Mimo to, kontynuuje poszerzenie swojego asortymentu. Koreańczycy opublikowali właśnie zestaw szkiców, na których widnieje ich całkowicie nowy SUV. 

Nowy SUV od SsangYong

nowy-tani-suv-ssang-yong

Nowy SUV będzie nosił nazwę Torres. Jeśli projekt wygląda dla ciebie znajomo, może dlatego, że już wcześniej go widziałeś… Torres to nazwa produkcyjna projektu J100, który został ogłoszony w zeszłym roku. 

Nazwa samochodu pochodzi od Parku Narodowego Torres del Paine w Patagonii, znanego z gór, lodowców, jezior i rzek. W ten sposób SsangYong chce podkreślić, że SUV ma bardzo poważny i terenewoy charakter. W oficjalnych szkicach samochód przedstawiony jest na tle w stylu Jurrasic World. 

Firma twierdzi, że ich SUV będzie pierwszym modelem wykorzystującym nową tożsamość projektową o nazwie „Powered by Toughness”. Surowe elementy stylistyczne samochodu zachowano z zeszłorocznych szkiców, z cienkimi diodami LED, grillem w stylu Jeepa, ochronnymi płytami podwozia na zderzakach, błotnikami, czy wybrzuszeniem na tylnej klapie bagażnika. Przypomina ono zintegrowaną osłonę koła zapasowego. 

nowy-tani-suv-ssang-yong

Dacia będzie miała godnego rywala?

Na ilustracjach samochód jest wyposażony w felgi o dużej średnicy, obite oponami terenowymi. Widzimy także dodatkową parę świateł na dachu. 

Według rzecznika SsangYong, SUV wypełni lukę między półśrednimi SUV-ami, takimi jak Korando, a dużymi, takimi jak Rexton. Firma ma nadzieję, że dzięki stworzeniu dodatkowego segmentu, będzie w stanie zwiększyć swój udział w rynku. Jak wszyscy wiemy, SUV o wytrzymałym wyglądzie to dość dobry pomysł na sukces. 

SsangYong rozpocznie przyjmowanie zamówień przedpremierowych na Torresa w czerwcu tego roku, zaczynając oczywiście od rynku koreańskiego. W pełni elektryczny SUV o nazwie kodowej U100 zostanie wprowadzony w Europie pod koniec 2023 roku. 

nowy-tani-suv-ssang-yong

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News