Czy przemysł samochodowy przyczynił się do wybuchu epidemii koronawirusa we Włoszech?

Czy przemysł samochodowy przyczynił się do wybuchu epidemii koronawirusa we Włoszech?

Czy przemysł samochodowy przyczynił się do wybuchu epidemii koronawirusa we Włoszech?

Podaj dalej

Do tej pory na pewno usłyszałeś już o koronawirusie, COVID-19 i SARS-CoV-2. Choroba układu oddechowego nagle rozprzestrzeniła się z Chin do niemal każdego kraju w ciągu nieco ponad dwóch miesięcy i spowodowała spustoszenie na całym świecie. 

Po Chinach, kraju pochodzenia COVID-19, jednym z najbardziej zagrożonych narodów są Włochy. Według doniesień choroba zabiła w kraju wina i pizzy już ponad 130 osób, a potwierdzonych zostało 7300 przypadków zachorowań. 

Nieoznakowane BMW pokonało niedoszłego kierowcę wyścigowego w Audi [wideo]

Ponieważ sytuacja się tylko pogarsza, wirusologowie ze szpitala uniwersyteckiego Luigi Sacco w Mediolanie postanowili dokładnie prześledzić pochodzenie epidemii. Według ich ustaleń, wydaje się, że przemysł motoryzacyjny odegrał dość dużą rolę w jego rozprzestrzenieniu się. 

Webasto – na pewno kojarzycie niemieckiego producenta części samochodowych. W styczniu 16 pracowników tej firmy zgłosiło swoje obawy w centrali w Monachium. Firma szybko wprowadziła zestaw środków zapobiegawczych, programy testujące i kwarantannę dla tych, którzy mogli mieć kontakt z wirusem. Wtedy wydawało się, że sytuacja została opanowana. 

Dzięki nowemu badaniu wirusologów pojawiły się jednak nowe informacje. Mimo najlepszych wysiłków firmy, wirus zdołał się rozprzestrzenić. Zanim objawy zachorowań pojawiły się w niemieckiej centrali, jeden z pracowników firmy udał się do regionu Lombardii w północnych Włoszech. 

Pracownik na urlopie odwiedził Mediolan, który teraz jest w samym centrum epidemii koronawirusa. To, wraz z testami przeprowadzonymi na próbkach choroby pobranych zarówno we Włoszech, jak i podczas wybuchu epidemii w firmie Webasto, pomogło ustalić wirusologom bieg wydarzeń. Według Massimo Galliego, specjalisty od chorób zakaźnych, sytuacja panująca obecnie we Włoszech w dużej mierze ma swoje początki w firmie Webasto.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News