BMW X3M Competition po tuningu Manharta idzie na całość na niemieckiej autostradzie. Czy ten licznik w końcu się zatrzyma?!

BMW X3M Competition po tuningu Manharta idzie na całość na niemieckiej autostradzie. Czy ten licznik w końcu się zatrzyma?!

Podaj dalej

Gdy BMW przyznaje któremuś ze swoich pojazdów nazwę „Competition”, możesz być pewien, że niemiecka firma wie, o czym mówi. X3M Competition już w standardzie może pochwalić się mocą 500 KM, jednak tunerzy z Manharta nie sądzili, żeby to było wystarczające. Jak szybko pojedzie ten SUV po niemieckiej autostradzie?

BMW X3M Competition

Dodatkowa moc. Dużo mocy!

Zacznijmy od tego, że Manhart dołożył do X3M Competition kolejne 135 KM i 185 Nm momentu obrotowego. Oznacza to, że podwójnie doładowany, 3-litrowy silnik wyciska obecnie 635 KM i jest w stanie rozpędzić się do 100 km/h w nieco ponad 4 sekundy. 

Wraz z lepszym przyspieszeniem, niemiecki tuner zapewnił X3 zupełnie nowy układ wydechowy. Nowe końcówki wydechów nadają pojazdowi głęboki, barytonowy hałas, który zapewne słyszany jest codziennie przez mieszkańców żyjących w okolicy Nurburgring Nordschleife. Pod koniec filmu mamy okazję posłuchać samochodu w tunelu, co robi niesamowitą wręcz robotę.

BMW X3M Competition 

Tuning Manharta widoczny gołym okiem

Po ukończeniu pakietu modyfikacji Manhart dokonał również kilku ulepszeń na zewnątrz pojazdu. Na pierwszy rzut oka najbardziej zauważalną zmianą jest świeży zestaw czarnych kół. Wraz z nowymi butami pojazd otrzymał również pakiet dodatków Manhart. Czarnemu X3 towarzyszą więc miedziane akcenty wokół całego pojazdu. 

Podczas testów, YouTuberzy z AutoTopNL uzyskali maksymalną prędkość w postaci 295 km/h, co jest naprawdę zdrowym wynikiem. Jak podobają ci się dodatki dla X3M Competition? Daj znać w komentarzach! 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News