Benzyna i Diesel tańsze o ponad 20%! Tak rząd chce pomagać tym konkretnym kierowcom

Benzyna i Diesel tańsze o ponad 20%! Tak rząd chce pomagać tym konkretnym kierowcom

Podaj dalej

Rządy europejskich państw próbują opanować sytuację związaną z pandemią koronawirusa. Gospodarka każdego kraju dotkniętego pandemią otrzymała potężny cios, a jednym z najnowszych pomysłów jest obniżka cen benzyny i paliwa typu Diesel. Ci kierowcy zapłacą nawet o 20% mniej za litr paliwa!

Diesel i benzyna taniej

diesel paliwo tankowanie

Ciekawy pomysł wprowadzają w życie urzędnicy włoskiego regionu Friuli Venezia Giulia. Mieszkańcy regionu położonego najbliżej granicy ze Słowenią zapłacą w marcu o około 20% mniej za paliwo. Tankowanie w takiej sytuacji będzie czystą przyjemnością. Ale o co dokładnie chodzi?

Mieszkańcy Friuli Venezia Fiulia, w szczególności mieszkańcy tzw. Strefy 1, położonej najbliżej granicy ze Słowenią, w marcu zapłacą za benzynę i Diesel tylko nieco ponad 1,1 euro (4,99 zł). 

Program „super rabatów” został uruchomiony przez autonomiczny region, które eksperymentuje z ułatwianiem swojej ludności szeroko pojętych zakupów w czasach kryzysu. Kierowcy mieszkający w Strefie 1 mogą liczyć na obniżkę cen benzyny o 0,29 euro (1,32 zł). Natomiast Diesel będzie tańszy o 0,20 euro (0,91 zł). 

tankowanie samochodu pod sam korek

Super rabaty

Z kolei mieszkańcy Strefy 2 otrzymają rabat w wysokości 0,14 euro (0,64 zł) na benzynę i 0,09 euro (0,41 zł) na Diesel. Na ten moment środki na udzielenie rabatów na paliwo są gwarantowane przez sam region. Urzędnicy zwrócili się jednak do rządu o wkład w wysokości 50%. Ten miałby wynieść aż 41,5 mln euro (188 mln zł). 

Czy tego typu rabaty od rządu na paliwo są dobrym pomysłem? Ciekawe jest to, że u nas benzyna i Diesel drożeją, a jak widać, można zrobić też coś dobrego dla kierowców. Popieramy!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News