Audi RS6 z przebiegiem 365 000 km na sprzedaż. Stan igła (po generalnym remoncie) - cena jest zaskakująca!

Audi RS6 z przebiegiem 365 000 km na sprzedaż. Stan igła (po generalnym remoncie) - cena jest zaskakująca!

audi-rs6-uzywane-przebieg

Podaj dalej

Ktoś zrobił 365 000 kilometrów super kombi Audi RS6 w nietypowej specyfikacji. Samochód trafił na sprzedaż i jest to zaskakująco dobra okazja. Auto przeszło niedawno rozległy serwis, a wpływ na zainteresowanie ofertą będzie miała też jego nietypowa specyfikacja. 

Audi RS6 z dużym przebiegiem – co za perełka

audi-rs6-uzywane-przebieg-2

Niemal 2 lata temu Niemcy zaprezentowali najnowsze Audi RS6 z wewnętrznym oznaczeniem C8. Czwarta generacja auta to tak samo brutalne kombi, supersportowy samochód, jak jego poprzednicy. Pod masą pracuje ośmiocylindrowy silnik o mocy 600 KM i momencie obrotowym 800 Nm. Ale również starsze Audi RS6 mogą być ekscytujące, a przy tym dostępne cenowo. 

Pierwsza generacja Audi RS6 oznaczona C5 narodziła się dość dawno temu, bo w latach 2002-2004. Choć jej osiągi mogą odpowiadać dzisiejszym Golfom GTI, czy Cuprom, charakter jazdy był zupełnie inny. Starszy ośmiocylindrowy silnik w układzie V, o pojemności 4,2 litra, wspierany przez dwie turbosprężarki… Audi rozpędza się od 0 do 100 km/h w 4,7 sekundy, a prędkość maksymalna bez ogranicznika wynosi 290 km/h. 

audi-rs6-uzywane-przebieg-2

Taki samochód ma oczywiście kilka dolegliwości, jak na przykład spalanie. Nawet przy spokojnej jeździe ciężko jest zejść poniżej 15 l/100 km. Same koszty utrzymania również są bardzo wysokie. Ale właściciel tego konkretnego modelu nie miał nic przeciwko. Takie auta rzadko kiedy dożywają 200 000 kilometrów. 

Właściciel musiał go kochać

Przejechanie nim 365 000 kilometrów i utrzymywanie Audi RS6 w idealnej kondycji przez 18 lat jest naprawdę niezwykłe. Właściciel musiał naprawdę kochać swój samochód. Na pewno wpływ na to miała niezwykła specyfikacja, która przeszła niedawno dokładną kontrolę Audi Exclusive. 

audi-rs6-uzywane-przebieg-2

Pierwsze spojrzenie na lakier może tego nie pokazywać, ale auto otrzymało wykończenie szyb, osłonę chłodnicy, miejsce na reflektory i wiele innych elementów w kolorze czarnym. Wygląda prawie jak późniejsze limitowane RS6 Plus. Wnętrze jest ozdobione naturalną brązową skórą, która do dziś wygląda jak nowa. 

Cena jest zaskakująca

audi-rs6-uzywane-przebieg-2

Po czym wiadomo, że właściciel tak kochał swój samochód? Przy takim przebiegu świadczy o tym jego stan. Całość wygląda bardzo dobrze, a z opisu aukcji dowiadujemy się, że ostatnio przeszedł kompleksowy serwis silnika i skrzyni biegów nastawiony na rozwiązanie dolegliwości typowych dla RS6. To wciąż bardzo solidny samochód, który nie hałasuje na nierównościach, nie stuka i nie puka. 

Nie jest to oczywiście najtańsze Audi RS6 w Europie. Samochód jest dostępny za 24 999 euro (114 000 zł), jednak biorąc pod uwagę fakt, jak auto jest zadbane, możemy mówić tu o okazji. Ponadto, jest to naprawdę ciekawy egzemplarz. Jego specyfikacja, stan, a przede wszystkim historia. Nie łatwo będzie znaleźć drugi taki egzemplarz.

audi-rs6-uzywane-przebieg-2

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News