Gdyby Ojciec Chrzestny jeździł tym 4-tonowym Audi A8 L Security na pewno nie straciłby żony

Gdyby Ojciec Chrzestny jeździł tym 4-tonowym Audi A8 L Security na pewno nie straciłby żony

Podaj dalej

Człowiek ze Stali może prześcignąć pędzące pociski. Śmiertelni, ziemscy ludzie zwykle radzą sobie jednak lepiej, gdy nie muszą martwić się kulami. Dla tej grupy Audi zaprezentowało A8 L Security. 

Więcej niż zwykła ochrona

Audi A8 L Security

Przygotowanie pakietu „Security” zajmuje Audi aż 400 godzin. Kabina jest oceniana pod kątem ochrony balistycznej poziomu odporności VR9. Jest w stanie wytrzymać uderzenia pocisku NATO 7,62 x 51 mm, nawet typu utwardzonego. Limuzynie nie straszne są też wszystkie urządzenia wybuchowe, jak granaty i miny. 

Szkło zastosowane w A8 L Security otrzymało ocenę VR10, najwyższą, jaką można znaleźć w każdym pojeździe nieprzeznaczonym specjalnie do strefy wojennej. 

Nie tylko broń

Pociski i wybuchy to tylko część zagrożeń. A8 L Security obejmuje system tłumienia ognia z dyszami pod maską, w obudowach kół, w zbiorniku paliwa i całym podwoziu. Szczeliwo w zbiorniku paliwa usuwa dziury po kulach. 

Audi A8 L Security

W przypadku ataku chemicznego klapy powietrza sedana zamykają się, a pokładowy przewód doprowadza do kokpitu świeżutki tlen. Opony typu run-flar na 20-calowych felgach wystarczą na pokonanie prawie 100 km z prędkością 90 km/h bez powietrza. 

Kontakt 

Jeśli te wszystkie środki nie oddzielą siedzącego w środku VIP-a od zagrożenia, czas sięgnąć po opancerzoną skrzynię znajdującą się w bagażniku. Znajdziemy w niej dodatkową baterię i elektronikę komunikacyjną do wezwania kawalerii. A jeśli rzeczy idą (dosłownie) do góry nogami lub bokiem i nie da się otworzyć drzwi w tradycyjny sposób, zrobią to za nas materiały wybuchowe. 

Audi A8 L Security

A8 L Security korzysta z 4-litrowego silnika V8 z podwójnym turbodoładowaniem o mocy 563 KM. Sprint od 0 do 100 km/h zajmuje 6,3 sekundy, co biorąc pod uwagę ponad 4 tony masy jest wynikiem niezwykłym. Prędkość maksymalna wynosi 208 km/h. 

Ceny w Rosji zaczynają się od około 3,2 mln zł.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News