3 sposoby na tanie tankowanie! Benzyna i Diesel nawet o 50% taniej - Polacy już to mają

3 sposoby na tanie tankowanie! Benzyna i Diesel nawet o 50% taniej - Polacy już to mają

vat akcyza diesel benzyna

Podaj dalej

Benzyna i Diesel na stacjach wciąż utrzymują rekordowe wartości. Niestety, ale rozpoczynające się wakacje oznaczają, że ceny będą tylko rosły. Na szczęście istnieją sposoby, aby zatankować swój samochód dużo taniej. Jakie – sprawdź tutaj! 

Tanie tankowanie 

Tankowanie
tankowanie fot. Adobe Istock

Kierowcy coraz chętniej korzystają z wielu promocji przygotowanych przez stacje benzynowe. Często możemy zatankować taniej, lub skorzystać z vouchera. Jedną z najlepszych promocji z tej drugiej kategorii jest ta – SPRAWDŹ!

Przygotowana przez oponeo promocja trwa cały czas. Warto o niej pamiętać, bowiem 120 zł do wykorzystania na benzynę lub Diesel może oznaczać nawet pół baku paliwa za darmo. Jeśli więc zniszczeniu ulegną wasze opony i będziecie musieli kupić nowe, pamiętajcie o tej promocji! 

Paliwo premium w cenie normalnego 

tankowanie samochodu pod sam korek

O tego typu promocjach też warto pamiętać. Wiele firm oferuje benzynę i Diesel premium w takiej samej cenie, jak normalne paliwo. 

Oczywiście, to nie będzie oznaczać, że zostawimy na stacji benzynowej mniej pieniędzy, ale… No właśnie – nasz samochód zacznie mniej palić nawet o 20%, co wiąże się już z ogromnymi oszczędnościami. Ponadto, poczujemy wzrost mocy, a silnik będzie czystszy. Same plusy! 

Nie tankuj na ostatnią chwilę 

Tankowanie na ostatnią chwilę nie jest dobre. Oznacza, że jesteśmy zmuszeni do zatankowania na najbliższej stacji od naszego obecnego punktu położenia. 

tankowanie paliwa diesel benzyna

Gdy jedziesz tankować benzynę lub Diesel, staraj się to dobrze planować. Nawet na blisko położonych od siebie stacjach ceny mogą wahać się w granicach do 20 groszy. Na pełnym baku to już całkiem sporo pieniędzy! 

Jeśli chodzi o planowanie, to absolutnie nie tankujcie na autostradach, jeśli nie chcecie aby wasze portfele ucierpiały. Benzyna i Diesel są tutaj horrendalnie drogie, a zjechanie z autostrady to często koszt zaledwie kilku minut. Zdecydowanie warto!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News