26-letni Opel Vectra od dziadka wygląda jak nowy. Ma 21 tys. km przebiegu i zaskakującą cenę [ZDJĘCIA]

26-letni Opel Vectra od dziadka wygląda jak nowy. Ma 21 tys. km przebiegu i zaskakującą cenę [ZDJĘCIA]

opel-vectra-b-uzywane

Podaj dalej

Emerytowany właściciel po 26 latach sprzedaje swój samochód. Opel Vectra, których większość egzemplarzy została zjedzona już przez rdzę i awarie, jest jak nowy. Biorąc pod uwagę, jakim hitem był ten samochód, a jak mało zostało ich na drodze… Nie mówiąc już o egzemplarzach w takim stanie jak ten. 

Opel Vectra prawie jak z muzeum

opel-vectra-b-uzywane
fot. mobile.de

Z dzisiejszego punktu widzenia może to brzmieć dosyć absurdalnie, ale Opel był królem europejskiej sprzedaży w latach 90. Pokonali niemieckiego rywala Volkswagena, dopóki Ferninand Piech nie odmienił oblicza firmy. Podobnie jak Volkswagen, również Opel opierał swoją strategię na kluczowych modelach. Były nimi Corsa, Astra i Vectra. 

Ten ostatni samochód odniósł ogromny sukces sprzedażowy, kiedy w 1997 roku w samej Europie znalazł 384 855 nowych klientów. W ubiegłym roku producent sprzedał 105 000 więcej samochód – ale wśród wszystkich modeli. 

opel-vectra-b-uzywane
fot. mobile.de

Większość Oplów Vectra z końca lat 90. tak naprawdę nie miała zbyt wiele do zaoferowania, a samochód był bardzo podatny na korozję. Jeśli jednak nawet auto przeżyło, i tak większość z nich już dawno znalazła się na złomowisku. 

Niski przebieg i świetny stan

opel-vectra-b-uzywane
fot. mobile.de

Znalezienie dobrze zachowanej Vectry B dzisiaj wcale nie jest łatwe, ale ten konkretny egzemplarz wygląda jak nowy. W 1996 roku niemiecki emeryt kupił go do okazjonalnej jazdy, po czym praktycznie w ogóle nią nie jeździł. W ciągu 26 lat przejechał tylko 21 655 km, co oznacza 832 km rocznie. Mnóstwo ludzi przejeżdża więcej kilometrów tygodniowo, a niektórzy nawet dziennie. 

Samochód przez resztę czasu był zaparkowany w garażu, więc nadal wygląda świetnie. Może nie jest to eksponat muzealny, ale prawie idealnie zachowana Vectra B. Samochód kryje pod maską silnik 1.6 16V o mocy 101 KM, więc Opel zdecydowanie nie jest huraganem na kołach, ale w zupełności wystarcza. 

opel-vectra-b-uzywane
fot. mobile.de

Opel ma manualną skrzynię biegów, manualną klimę, aluminiowe felgi i centralny zamek. Jeśli spojrzymy na przeszycia kierownicy, czy dźwignię zmiany biegów, przebieg 21 tys. km okaże się całkiem wiarygodny. Auto jest wystawione za 7900 euro (37 000 zł). 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News