16-letnia dziewczyna ustanowiła nowy rekord świata za kierownicą Porsche. Kosmiczne osiągnięcie

16-letnia dziewczyna ustanowiła nowy rekord świata za kierownicą Porsche. Kosmiczne osiągnięcie

Podaj dalej

Jakim samochodem jeździłeś w wieku 16 lat? Czy w ogóle potrafiłeś wtedy ogarnąć prowadzenie samochodu? A jeśli tak, to czy byłeś blisko ustanowienia rekordu Guinnessa? Ta dziewczyna nie tylko była bliska, ale wręcz ustanowiła nowy rekord świata za kierownicą Porsche 718 Spyder. 

Nowy rekord Guinnessa

dziewczyna-2-porsche-718-slalom-world-record

Utalentowana dziewczyna za kierownicą tego Porsche nie miała na poniższym filmie żadnych kłopotów. Dziewczyna podczas próby slalomu nie uderzyła nawet w żaden słupek. 

16-letnia Chloe Chambers mimo młodego wieku ma już siedem lat doświadczenia w wyścigach. Teraz ma również rekord Guinnessa w najszybszym slalomie samochodowym na świecie. 

Co dokładnie trzeba było zrobić?

Dziewczyna wywijała kierownicą na trasie, na której rozstawionych było 51 pachołków, w odległości 15,24 metra od siebie. Udało jej się pokonać tę trasę w zaledwie 47,45 sekundy. To wystarczyło, aby pobić wcześniejszy rekord z 2018 roku. 

dziewczyna-porsche-718-slalom-world-record

Porsche, którym jeździła, to 718 Spyder z pełnym wyposażeniem. Pod jego maską znalazł się 414-konny silnik, przekazujący moc na asfalt za pomocą manualnej skrzyni biegów. Na felgach znalazły się opony Michelin Pilot Sport 4S. 

Slalom to niełatwy kawałek chleba. Każdy, kto kiedykolwiek pokonywał taką próbę przy dużej prędkości wie, że jest trudna do pokonania. Wymaga wyważonego podejścia do prędkości, przenoszenia ciężaru i kontroli samochodu. Posunięcie się za daleko chociażby przy jednym skręcie w zasadzie niszczy wszystkie pozostałe. Oczywiście, posiadanie Porsche 718 z pewnością było pomocne. 

Pomocne Porsche

Chloe Chambers: – To wygląda łatwo, ale naprawdę takie nie jest. Przejechać przez 50 pachołków tak szybko, jak to możliwe. Gdy chciałam pobić rekord, wiedziałam, że nie mogę dotknąć ani jednego pachołka, aby przejazd się liczył. Wszystko udało się złączyć w jedną całość podczas ostatniego biegu. Samochód działał pięknie i znalazłam przyczepność, której potrzebowałam. Dziękuję mojej rodzinie i Porsche za wsparcie oraz wiarę we mnie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News