Ford zapowiada zupełnie nowego SUV-a. "To samochód, który zawsze sobie obiecywałeś"

Ford ujawnia w dość dziwacznej i niecodziennej zapowiedzi pierwsze zdjęcia nadchodzącego modelu Capri. To nazwa, której młodsi fani motoryzacji nie mają prawa pamiętać. Ale niegdyś był to ważny model na rynku europejskim. Teraz ma powrócić, oczywiście jako SUV. Co ciekawe, kampania reklamowa, którą rozpoczął wczoraj Ford, nie zawiera żadnego brandingu firmy. Ale ma za to wiele odniesień do lat 60. 

nowy-ford-capri-suv
Podaj dalej

Ford już wkrótce wskrzesi nazwę Capri 

nowy-ford-capri-suv
fot. Ford

Amerykański producent, podobnie jak wielu innych producentów, sięga do swojej historii. Fiat z nową Pandą nawiązuje do oryginalnego projektu, Renault 5 wraca do żywych, mamy też Alpine A90 GT. Można by tak wymieniać jeszcze długo. Producenci wskrzeszają klasyczne nazwy, a samochody często nawiązują też wyglądem do swoich poprzedników. Czy podobnie będzie z Capri?

Cóż, nowy model, jak już wspomnieliśmy, wróci jako SUV. Nie możemy więc liczyć na dwudrzwiowe coupé, ale samochód z pewnością nie będzie wolny. Capri wróci bowiem jako samochód elektryczny. Jeśli szukać w czymś nawiązania, to może w tym, że Capri był modelem, który zmotoryzował wiele zachodnich państw, np. Wielką Brytanię. Był to jeden z pierwszych tak popularnych i tak dostępnych dla mas samochodów, które pokochali przede wszystkim kierowcy. Czy podobnie będzie z nowym elektrykiem? Czas pokaże. 

Ford przez lata używał nazwy Capri i pojawiała się ona na wielu samochodach. Ale nam najbardziej kojarzy się z coupé produkowanym w latach 1969 – 1986. Był on sprzedawany pod hasłem „samochodu, który zawsze sobie obiecywałeś”. 

nowy-ford-capri-suv
fot. Ford

SUV pojawił się już na pierwszej reklamie Forda 

Ten sam wers pojawił się także na nowej, tajemniczej reklamie Forda. Wygląda ona jak rodem wyjęta z 1969 roku. Nie ma konkretnych wzmianek o nazwach Ford, czy Capri. Ale jest za to dużo nawiązań i odniesień zarówno do starego modelu, jak i samochodów elektrycznych. 

Czytamy w niej: – Przywracamy ikonom ich legendarny status i przygotowujemy je na nową erę. Dzięki 55-letniemu doświadczeniu nasz zespół odrestaurował 1986 klasycznych coupé. Obiecujemy szybko przywrócić twój samochód do pierwotnej świeżości. 

Na samym dole reklamy pojawia się kod QR przenoszący nas do WhatsAppa. Tam możemy rozpocząć rozmowę z botem, który pyta nas, czy wiemy o co chodzi w danej grze. Pojawia się tam także strona firmy zajmującej się renowacją, jednak wszystko jest swego rodzaju ustawioną grą. Nazwa Capri powraca więc po prawie 40-letniej nieobecności. Czy jednak nowy SUV powtórzy sukces swojego pradziadka? Czy będzie samochodem, który zawsze sobie obiecywałeś?

nowy-ford-capri-suv
fot. Ford

Przeczytaj również