Nowy SUV Fiata z ceną poniżej 70 tys. zł wyjechał na ulice. Nawet w podstawie zachwyca wyglądem

Od oficjalnej prezentacji minął zaledwie tydzień, a nowy FIAT Grande Panda już wyjechał na ulice Turynu. Samochód, nawet w bazowej wersji wygląda zaskakująco fajnie. Białe stalowe felgi i wiele innych akcentów przypominają oryginalną Pandę, a w nadchodzących tygodniach powinniśmy poznać kolejne samochody z rodziny Grande Panda. Czy SUV z ceną poniżej 70 tysięcy złotych będzie sprzedażowym hitem?

Fiat-Grande-Panda-19-1536x864
Podaj dalej

Nowy SUV w podstawowej specyfikacji wciąż wygląda świetnie

Fiat-Grande-Panda-19-1536x864
fot. Instagram

Zupełnie nowy Fiat Grande Panda został zauważony na ulicach Turynu we wczesnych godzinach porannych. SUV nie miał na sobie żadnego kamuflażu. Włoska firma nie pierwszy raz wzięła swój nowy model w dość swobodny sposób na ulice, przeprowadzając sesję zdjęciową. 

Zdjęcia szpiegowskie i filmy pojawiły się na Instagramie prowadzonym przez Elenę Scandurrę. A my dzięki nim mamy pierwsze spojrzenie na wykończenie Red nowej Grande Pandy. Różnice względem samochodu, który widzieliśmy na prezentacji, są widoczne gołym okiem. Sugeruje to, że dziś mamy do czynienia z bazowym wykończeniem. 

Fiat-Grande-Panda-19-1536x864
fot. Instagram

SUV przypomina oryginalną Pandę. Stalowe felgi są też mniejsze niż pokazywane wcześniej 17-ki. Ale wyglądają absolutnie świetnie, co nie jest przecież takie oczywiste w przypadku stalowych felg. Pomimo podstawowego wyglądu, Fiat utrzymuje fantazyjne reflektory LED z przodu. Oznacza to, że epoka tradycyjnych halogenów właściwie dobiega końca na naszych oczach. Wśród pozostałych różnic możemy wymienić brak szyn dachowych, czujników parkowania, czy aluminiowych płyt, które zostały zastąpione dość tanio wyglądającym plastikiem. Napis Panda jest jednak wciąż wytłoczony z boku. Podobnie jak napis Fiat na tylnej klapie. 

Fiat nie ogłosił jeszcze specyfikacji Grande Pandy

Włosi nie podali jeszcze oficjalnie, jakie silniki i moc otrzyma ich nowy, tani SUV. Wiemy jednak, że będzie dostępna z łagodną hybrydą oraz w pełni elektrycznymi układami. Model o długości 3,99 metra będzie miał prawdopodobnie te same, lub zbliżone osiągami układy co Citroen C3 i e-C3. Jest zresztą oparty na tej samej, inteligentnej architekturze. 

Fiat-Grande-Panda-19-1536x864
fot. instagram

Fiat nie pokazał jeszcze wnętrza samochodu, ale i tam mogliśmy już zerknąć dzięki szpiegowskim zdjęciom. Znajdziemy tam owalny projekt z tradycyjną półką na desce rozdzielczej. Wspomniane zdjęcia możecie obejrzeć TUTAJ. Wersja w wyższej specyfikacji otrzyma z pewnością cyfrowy kokpit. 

SUV może pojawić się na rynku już w okolicach 11 lipca, kiedy rozpocznie się 125. rocznica istnienia włoskiej marki. Do tego czasu powinniśmy poznać kolejne szczegóły, a może i poznać kolejne modele z rodziny Panda. Choć nie znamy jeszcze oficjalnego cennika, możemy spodziewać się że Fiat podetnie bliźniaczego Citroena C3. A ten z silnikami spalinowymi w Polsce kosztuje od 71 000 złotych. 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Elena Scandurra (@elenascandurra88)

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Elena Scandurra (@elenascandurra88)

Przeczytaj również