Fiat wraca do łask

Fiat wraca do łask

Fiat wraca do łask

Podaj dalej

Maluch, czyli Polski Fiat był uwielbianym i najczęściej spotykanym samochodem na drogach jeszcze kilkanaście lat temu. Łącznie wyprodukowano go ponad 3 318 000 sztuk i model ten zdecydowanie wpłynął na rozwój i pozytywny wizerunek firmy w naszym kraju. Obecnie jednak Włoski producent musi walczyć o powrót do łask Polaków

Jak się okazuje koncern Fiat Chrysler Automobiles jest na dobrej drodze. Rok 2017 FCA może zdecydowanie zaliczyć do tych udanych. Fiat Tipo w ubiegłym roku sprzedawał się niczym świeże bułeczki. W Polsce zostało sprzedanych 8436 sztuk tego modelu. Imponujący może wydawać się fakt, że Tipo było drugim najchętniej kupowanym samochodem w segmencie C i czwartym ogólnie! Kompaktowy Fiacik wyprzedził nawet znaną i cenioną od lat przez konsumentów Skodę Octavię. Modele 500 i 500L przypieczętowały sukces sprzedażowy FCA, bo łącznie sprzedano ich prawie 2500.

Jeśli porównamy wyniki sprzedażowe z roku 2016, to dochodzimy do wniosku, że Fiat w Polsce zaczyna przeżywać kolejny złoty okres! Dwa lata temu każdego miesiąca na drogi wyjeżdżało 771 egzemplarzy Fiata. W roku 2017 była to już liczba 1164! Z prostego rachunku wychodzi nam, że sprzedaż tej marki w Polsce wzrosła o 51% w ciągu roku.

Na zakończenie, warto zwrócić uwagę na rosnące zainteresowanie Polaków marką Abarth. Firma ta specjalizuje się ulepszaniem seryjnych silników Fiata. Nie ulega wątpliwości, że Abarth 500 ma coś w sobie. Polacy również to dostrzegli. W 2017 roku sprzedano 104 sztuki tych sportowych samochodów, co jest wynikiem lepszym o 33,3% w stosunku do roku poprzedniego. Wszystko wskazuje na to, że Fiat ma szanse znów rozwinąć skrzydła na Polskiej Ziemi.

Tagi: Fiat

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News