Ferrari zaprezentowało Pista Spider

Ferrari zaprezentowało Pista Spider

Podaj dalej

Jak najlepiej słuchać najmocniejszej V8 z Maranello? Oczywiście z otwartym dachem.

Ferrari 488 Pista doczekała się wersji z cabrio. Model 488 Pista Spider miał swoją premierę w Pebble Beach. To 50. samochód ze składanym dachem zrobiony przez Włochów.

Po „zwykłym” Ferrari 488 Pista (nazwa modelu po włosku oznacza „tor”) oraz specjalnej odmianie Piloti kierowanej dla kierowców wyścigowych przyszedł czas na auto dla osób lubiących wiatr we włosach. Sercem samochodu pozostaje to samo, najmocniejsze V8 z Maranello.

Dla przypomnienia, jednostka została wybrana Najlepszym Silnikiem Roku 2018. Generuje 720 KM i 770 Nm, które rozpędzają auto do 100 km/h w 2,85 sekundy, czyli tak samo szybko, jak coupé. Sprint do 200 km/h zajmuje o 0,4 sekundy więcej (czyli 8 sekund), zaś prędkość maksymalna wynosi 340 km/h. Niestety ze względu na składany dach auto jest cięższe od swojego brata o 91 kg.

Spider posiada również system Ferrari Dynamic Enhancer,  który reguluje ciśnienie na zaciskach hamulców, aby poprawić pokonywanie zakrętów. Stylistycznie samochód nie różni się od wersji coupé.

Ferrari zadbało jednak, by na pokładzie nie znalazło się nic, co jest zbędne i generuje niepotrzebne dociążenie. Wykładzina została zastąpiona aluminiowymi podkładkami, zaś ciężkie klamki musiały ustąpić superlekkim skórzanym paskom. Gdyby tego było za mało, klient może zdecydować się na felgi z włókna węglowego, które są o 20 proc. lżejsze od aluminiowych. Cena póki co nie jest znana.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News