26-latek trafił do sądu za zarysowanie i zniszczenie ponad 600 różnych samochodów

26-latek trafił do sądu za zarysowanie i zniszczenie ponad 600 różnych samochodów

Podaj dalej

Mężczyzna w Niemczech trafił do sądu z oskarżeniami o zniszczenie zadziwiającej liczby samochodów.w regionie Bawarii między lutym a kwietniem 2018 roku. 

DW donosi, że 26-letni mężczyzna został oskarżony o używanie ostrego przedmiotu do zadrapania nie mniej niż 642 różnych pojazdów. Niektórzy urzędnicy sugerowali nawet, że liczba ta może wynosić 1700 samochodów. Mężczyzna spowodował straty szacowane na 930 000 euro (3 mln 940 tys. zł). 

Wszystko wskazuje na to, że sprawca niszczył samochody w wielu miastach w Dolnej Frankonii, w tym Schweinfurcie, Wurzburgu i Veitshochheim. 

Policja tak bardzo chciała znaleźć wandala, że powołała specjalną komisję „zadrapań lakieru” w celu zbadania różnych skarg. Władze dokonały dużego przełomu, kiedy 24-letnia kobieta usłyszała głos drapania na zewnątrz. Wyjrzała przez okno i zauważyła, jak ktoś idzie od jednego pojazdu do drugiego zadrapując lakier. 

Kobieta skontaktowała się z policją, która szybko pojawiła się na miejscu i aresztowała mężczyznę. Ten miał przy sobie śrubę, którą wykorzystywał do niszczenia pojazdów. 

Nie doczekał się na autobus w Warszawie, więc zamówił Ubera. Sąd nakazał przewoźnikowi zwrot 80 zł

Prokurator początkowo oskarżył mężczyznę o zarysowanie aż 1700 pojazdów i spowodowanie szkód w wysokości 2,3 miliona euro (9 mln 740 tys. zł). Sąd stwierdził jednak, że nie ma wystarczających dowodów, aby oskarżyć mężczyznę o zniszczenie aż tak dużej liczby samochodów. 

Sąd w mieście Schweinfurt przeznaczył 24 dni na przeprowadzenie postępowania. Nie jest jasne, jaka kara może spotkać sprawcę, jeśli ten zostanie uznany za winnego.

Wypadek na Bielanach. Sąd zmienia decyzję ws. kierowcy BMW

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News