Polacy w czołowej dziesiątce historycznego Monte

Polacy w czołowej dziesiątce historycznego Monte

Podaj dalej

Po drugim dniu rywalizacji w historycznym Rajdzie Monte-Carlo na prowadzenie wysunęła się duńska załoga Toni Hansen/Per Brodersen jadąca Audi 80 GLE. Do czołowej dziesiątki awansowali natomiast Stanisław i Andrzej Postawkowie.

Polska załoga jadąca Zastavą 1100 bardzo dobrze spsiała się na drugim etapie historycznego Rajdu Monte-Carlo i obecnie legitymuje się stratą w postaci skromnych 160 punktów do liderów.

Liderzy po pierwszym dniu, Daniel Elena i Olivier Campana, jadący Volkswagenem Golfem GTI spadli na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej ze stratą 60 punktów. Wirtualne podium uzupełniają Gian Mario Fontanella i Stefano Scrivani na Fiacie 128 Rally.

Kolejna polska załoga została sklasyfikowana na 15. miejscu w generalce, a jest nią jadąca Fiatem X1/9 para Jacek Miller/Maciej Orzechowski. Ich strata do Hansena wynosi po drugim dniu walki 240 punktów.

Czołową dwudziestkę zamykają Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz jadący Polskim Fiatem 125p – ich strata do liderów to 300 punktów karnych.

Tuż za pierwszą setką podróżują Robert Burchard i Grzegorz Gac. Załoga jadąca Polskim Fiatem 125p traci do najszybszych zawodników 1760 punktów. Na 143. miejscu sklasyfikowana została kolejna polska załoga jadąca pięknym Volvo 122S – Tomasz Ciecierzyński i Andrzej Wodziński. Na 196. miejscu podróżują z kolei Jacek Grochowski i Henryk Buszkiewicz (FSO Polonez 1500 LS).

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News