Jakie czekają nas ceny paliw w najbliższym czasie? Eksperci nie pozostawiają złudzeń

Jakie będą ceny paliw przy dystrybutorach w najbliższym czasie? Takie pytanie zadaje sobie z pewnością wielu kierowców, którzy są ciekawi, jakie kwoty przyjdzie im płacić za litr benzyny, diesla czy LPG w nadchodzącym czasie. Z prognoz przedstawionych przez analityków wynika jedno – póki co nie ma drastycznych powodów do obaw. Jakie stawki możemy spotkać przy dystrybutorach? Tego dowiecie się z naszego artykułu, w którym znajdziecie wszelkie informacje na ten temat.

Jakie czekają nas ceny paliw w najbliższym czasie? Eksperci nie pozostawiają złudzeń
Podaj dalej

Jakie ceny paliw czekają na Polaków przy dystrybutorach w nadchodzących tygodniach? Eksperci mają dobre informacje

tankowanie paliwo E10 benzyna

Z prognozy przedstawionej przez analityków rynku paliwowego z e-petrol.pl wynika, że ceny paliw, które są obecne przy dystrybutorach od kilku tygodni, w najbliższym czasie pozostaną na stabilnym poziomie. W nadchodzących dniach ceny za litr diesla powinny wynosić około 6,41 do 6,53 złote za litr. Są to wiec stawki zbliżone do tych, które jeszcze niedawno widzieliśmy przy dystrybutorach. A ile przyjdzie nam zapłacić za benzynę? Już tłumaczymy.

Ceny za litr benzyny bezołowiowej 95, która w ostatnim czasie wyceniana była na 6,25 zł, będą wynosiły 6,18 do 6,30 złotych za litr, natomiast za benzynę Pb98 trzeba będzie zapłacić pomiędzy 6,73 do 6,86 zł. W ostatnim czasie średnie ceny tych paliw wyceniano na 6,86 zł, więc możemy tutaj mówić o sporej stabilności, jeśli chodzi o ceny tego paliwa. Jak wygląda z kolei prognoza, jeśli chodzi o autogaz? Litr LPG będzie wciąż utrzymywał się poniżej psychologicznej bariery wynoszącej 3 złote za litr tego paliwa. Przewidywany przedział cenowy za tankowanie autogazu w nadchodzących dniach wynosi pomiędzy 2,89 a 2,96 złote za litr, co jest tożsame ze średnią 2,91 zł za litr, która obowiązywała w ostatnich tygodniach.

Niektórzy kierowcy obawiali się podwyżek cen paliw. Póki co nie trzeba się jednak o to martwić

nowe paliwo E10 od stycznia w PL fot. Freepik

Jak sami zatem widzicie, ceny paliw w najbliższym czasie będą na stabilnym poziomie. Wielu kierowców obawiało się, czy wraz z nowym rokiem, nie należy spodziewać się podwyżek stawek do ponad 7 złotych za litr. Jak sami zatem widzicie, takie ceny jak na razie nam nie grożą, co daje podstawy do umiarkowanego optymizmu. Niebawem powinny zostać opublikowane kolejne szacunki ekspertów na najbliższe tygodnie i gdy tylko one się pojawią, niezwłocznie wam je przedstawimy. Jesteście zadowoleni z aktualnie obowiązujących stawek za paliwo? Dajcie nam znać w komentarzach, wasza opinia jest dla nas istotna!

Przeczytaj również