Koniec rajdu dla Ptaszka

Koniec rajdu dla Ptaszka

Podaj dalej

Bardzo szybko kończy się przygoda z Rajdem Hiszpanii załogi Hubert Ptaszek/Maciej Szczepaniak. Na wieczornym odcinku specjalnym rozgrywanym na ulicach Barcelony, w ich Peugeocie 208 T16 wystąpiła awaria układu przeniesienia napędu, która nie zostanie naprawiona. 

hubert_resize

Oznacza to, że tym razem nie uda się przejechać kolejnych kilometrów w mistrzostwach świata i zebrać niezbędnych danych, które mogą być w przyszłości użyteczne. Katalońska runda WRC jest niezbyt szczęśliwa dla Huberta. Dwa lata temu na prologu uderzył w murek, a przed rokiem nie ukończył rywalizacji z powodu awarii, a więc zła passa trwa.

– Niestety, dla nas to już koniec jazdy w Hiszpanii. Doszło do awarii układu przeniesienia napędu. Tak to już bywa w rajdach, mimo wysiłków oraz ciężkiej pracy całego zespołu musimy pogodzić się z tą niełatwą sytuacją. Teraz ekipa skupia się na drobiazgowej analizie usterki, by uniknąć podobnych zdarzeń. Bardzo żałujemy straconej szansy na przejechanie tylu fantastycznych i zróżnicowanych odcinków. Dziękujemy wszystkim kibicom za wsparcie i do zobaczenia podczas kolejnej rundy, w Walii – poinformował kierowca.

Następną imprezą, w której pojawi się nasza załoga będzie Rajd Wielkiej Brytanii, który odbędzie się za dwa tygodnie. Tym razem będą jeździli Fordem Fiestą R5.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News