Jedliński chce obronić fotel lidera

Jedliński chce obronić fotel lidera

Podaj dalej

Już jutro na torze Red Bull Ring rozpoczną się zmagania w ramach II rundy cyklu Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe. Zwycięzca obydwu wyścigów na Hungaroringu, Marcin Jedliński, liczy na to, że z Austrii uda mu się wyjechać z największym bagażem punktowym.

– Na Red Bull Ring jadę w roli lidera klasyfikacji generalnej i moim celem jest obrona tej pozycji po dwóch kolejnych wyścigach – zapowiada przed rozpoczęciem weekendu reprezentant zespołu OLIMP Racing.

– Tor w Austrii to nowość w kalendarzu Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe, co wyrównuje szanse. Rywalizacja z zawodnikami z Supercupu oraz gościnnie startującymi kierowcami z Austrii będzie kolejnym dobrym sprawdzianem mojej dyspozycji. Liczę na dobry rezultat i udane zawody – zakończył.

Ubiegłoroczny wicemistrz Polski Porsche GT3 CCCE wystartuje w najbliższy weekend również w drugiej rundzie FIA CEZ – mistrzostw Europy Strefy Centralnej, gdzie wskoczy za kierownicę pierwszego w Polsce Porsche 911 GT3 R.

Do grona największych rywali Jedlińskiego w walce o punkty do klasyfikacji mistrzostw Polski w ten weekend wymieniani są m. in. Piotr Wójcik i Chris Bauer, zajmujący odpowiednio 2. i 3. miejsce w klasyfikacji generalnej.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News