Emocjonujące kwalifikacje na Hungaroringu

Pierwsza runda Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe wkracza w decydującą fazę – dziś o poranku na torze Hungaroring miała miejsce sesja kwalifikacyjna, która ostatecznie padła łupem gościnnie startującego w pucharze Matii Drudiego.

Na pierwszą tegoroczną rundę Porsche GT3 CCCE przyjechało aż dziesięciu zawodników na co dzień startujących w cyklu Porsche Supercup. To sprawiło, że walka o pole position była niesamowicie zacięta.

Przez pierwsze minuty na prowadzeniu znajdował się Robert Lukas i wydawało się, że jego czas jest niezagrożony. Po serii pit stopów to jednak Mattia Drudi z czasem 1:46.783 zameldował się na czele tabeli, zapewniając sobie start do pierwszego wyścigu z pole position.

Obok niego w pierwszej linii ustawi się Matt Campbell, który pokonał Josha Webstera i Philipa Morina. Najszybszą piątkę zamknął Steven Palette, a tuż za nim uplasował się Piotr Parys Junior, tegoroczny debiutant w Porsche Supercup. 17-letni lublinianin podkreślał, że szósta pozycja startowa w tak silnie obsadzonej stawce jest dobrym prognostykiem na resztę weekendu, a także całego sezonu w Supercup.

Tuż za młodziutkim Parysem uplasował się Robert Lukas. Zawodnik z Bielska-Białej wyprzedził o zaledwie 0,02 sekundy najszybszego podczas piątkowych treningów Daniele di Amato. Czołową dziesiątkę zamknęli Christofer Bauer i kolejny z debiutantów – Igor Waliłko.

W klasyfikacji pucharu najszybszy okazał się Marcin Jedliński z zespołu OLIMP Racing. Zawodnik z numerem 77. pokonał Piotra Wójcika i Dietmara Puchera i jest na dobrej drodze po pierwsze w sezonie 2017 zwycięstwo.

W klasie S najlepszy okazał się lokalny matador Gyorgy Lekeny, pokonując Denisa Watta i Stanisława Jedlińskiego, ubiegłorocznego mistrza Polski Porsche GT3 CCCE w klasie S.

Start pierwszego wyścigu na chłodnym Hungaroringu został zaplanowany na godzinę 15:45.