Wyścigowy mistrz Polski na inauguracji Porsche Centrum Łódź

Wyścigowy mistrz Polski na inauguracji Porsche Centrum Łódź

Wyścigowy mistrz Polski na inauguracji Porsche Centrum Łódź

Podaj dalej

Wraz z początkiem sierpnia przy ul. Bartoszewskiego 13 w Łodzi oficjalnie otwarto Porsche Centrum Łódź. Nowe przedstawicielstwo kultowej marki sportowych samochodów ze Stuttgartu ma nie tylko pomagać w nabywaniu najnowszych modeli Porsche, ale przede wszystkim skupiać i integrować ich posiadaczy.

Na inaugurację działalności zorganizowano road tour dla właścicieli Porsche, który z ramienia Fastline Racing Academy poprowadził wyścigowy mistrz Polski, Mariusz Miękoś. Kolumna kilkunastu samochodów Porsche pojawiła się w najciekawszych miejscach Łodzi i województwa. Road tour wizytował m.in. przy słynnych, fabrykanckich zamkach, pałacach, ale i tamie na zalewie Jeziorsko.

Ciekawym punktem była także wizyta w Pabianicach u kierowcy rajdowego Michała Małuszyńskiego. To on wraz z Krzysztofem Hołowczycem stworzył firmę Homa RS, restaurującą i uwspółcześniającą klasyczne Porsche 911 Carrera RS z lat 70′, które pojawiły się m.in. na tegorocznym Goodwood Festival of Speed.

Na koniec zajechano na Tor Łódź, gdzie odbyły się zajęcia z instruktorami Porsche Driving Experience, a Fastline Racing Academy wystawiło wyczynową 911-tkę GT3 Cup, którą Mariusz Miękoś wywalczył w tym roku mistrzostwo Polski. Wkrótce Porsche Centrum Łódź planuje także kolejne eventy dla właścicieli i miłośników marki.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News