Wydrukował swój własny model Tesli Cybertruck w technologii 3D

Wydrukował swój własny model Tesli Cybertruck w technologii 3D

Tesla-Cybertruck-3D-Print-13

Podaj dalej

Wygląda na to, że najwierniejsi fani Tesli nie zamierzają siedzieć z założonymi rękami i czekać, aż ich ulubiony producent wyda na świat model Cybertrucka, który będziemy mogli położyć na swoim biurku. 

Niektórzy już zaczęli drukować swoje własne modele za pomocą drukarek 3D – wymaga to jedynie dużej cierpliwości. 

Roger Kappler, właściciel Tesli Model 3, stworzył własny obraz modelu w odpowiedniej skali. Pracował za pomocą lamp LED i dostępnego w Internecie modelu 3D. Następnie podzielił model 3D na sekcje, aby dało się wydrukować go w nowoczesnej technologii. 

Korpus tego modelu został wydrukowany w technologii 3D w kolorze białym, co zajęło około 24 godzin. Następnie model został przeszlifowany i pomalowany na srebrno, tak, by dopasować go do ciężarówki, jaką wszyscy widzieliśmy na prezentacji Elona Muska. 

Do okien Kappler zastosował arkusze z tworzywa sztucznego z filtrem żelowym, które zostały przycięte do pożądanego kształtu. Zarówno przednie, jak i tylne światła LED są zasilane przez parę baterii AA zamontowanych na pace. 

Kappler szacuje, że oprócz 24 godzin drukowania, zabawkowy model Tesli Cybertruck kosztował go około 15 godzin pracy i około 50 dolarów wydanych na materiały – między innymi farbę, czy arkusze tworzywa sztucznego.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News