WRC: Rajd Chile przełamuje stereotyp dalekobieżnych rund

WRC: Rajd Chile przełamuje stereotyp dalekobieżnych rund

46 interakcji

Podaj dalej

Podczas gdy rund Rajdowych Mistrzostw Świata prześcigają się w rekordach najniższej frekwencji, nowy w terminarzu Copec Rally Chile (9-12 maja) imponuje listą zgłoszeń z 63 załogami.

Zgodnie z tym, co można było wywnioskować z niedawnego tweeta Lorenzo Bertelliego, Włoch dołoży swojego Forda Fiestę WRC do stałego składu 10 kierowców fabrycznych. Mediolańczyk został zgłoszony przez M-Sport Ford World Rally Team, ale nie został nominowany do zdobywania punktów.

Z elastycznego składu kierowców Hyundaia, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Thierry’ego Neuville’a będą wspierać Sebastien Loeb oraz Andreas Mikkelsen. Przed sezonem pojawiły się informacje o możliwym trzecim Citroenie C3 WRC dla lokalnego kierowcy, ale zespół z Wersalu będą reprezentować tylko Sebastien Ogier, a także Esapekka Lappi.

W WRC 2 Pro, podobnie jak w Rajdzie Argentyny zobaczymy Madsa Ostberga (Citroen C3 R5), Gusa Greensmitha (Ford Fiesta R5) i Marco Bulacia Wilkinson (Skoda Fabia R5). Skodę Motorsport będzie reprezentować także Kalle Rovanpera.

Kajetan Kajetanowicz (Volkswagen Polo GTI R5) będzie jedynym kierowcą z Europy w 19-osobowej stawce WRC 2. Ustronianin pilotowany przez Macieja Szczepaniaka został ustawiony jako trzeci na liście w swojej grupie za triumfatorem z Meksyku, Benito Geurrą (Skoda Fabia R5) oraz Alberto Hellerem (Ford Fiesta R5).

Jedyną R5-tką (bez międzynarodowej homologacji) będzie Mitsubishi Mirage trzykrotnego mistrza Chile w grupie N, Luisa Ingacio Rosselota. 63-osobową stawkę dopełniają załogi osiek klas R3 i R2 z krajów Ameryki Południowej.

Lista zgłoszeń do Rajdu Chile (9-12 maja)

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News