WRC: Ott Tanak chce wyjaśnić ewentualny transfer przed Rajdem Finlandii

WRC: Ott Tanak chce wyjaśnić ewentualny transfer przed Rajdem Finlandii

47 interakcji

Podaj dalej

Wicelider Rajdowych Mistrzostw Świata, Ott Tanak będzie tego lata obiektem dużego zainteresowania ze strony menedżerów zespołów fabrycznych WRC. Estończykowi kończy się kontrakt z Toyotą i wcale nie spieszy się z podpisaniem nowego.

Tommi Makinen chciałby utrzymać kierowcę z Saremy w roli lidera zespołu Toyoty, ale Tanak publicznie daje wyraźny sygnał, że jest otwarty na różne propozycji. 31-latek ma świadomość wzrostu swojej wartości, dlatego zamierza wykorzystać to w negocjacjach nad swoim kolejnym kontraktem.

Ott Tanak dla Ralliit.fi: Wciąż jesteśmy na wczesnym etapie i nie omówiliśmy szczegółów. Rozmawiamy jednak z różnymi ludźmi, myśląc o przyszłości. Chciałbym załatwić tę sprawę, dlatego w przerwie wakacyjnym podejmiemy poważne rozmowy. Aktualnie startujemy w mistrzostwach i skupiam się na jeździe. Latem mogę sobie zrobić przerwę i skoncentrować się na negocjacjach. Mam nadzieję, że będzie to mniej lub bardziej wyjaśnione, gdy będziemy wybierać się na fińską rundę mistrzostw świata (1-4 sierpnia – przyp. red.).

Ze względu ma możliwości finansowe, Toyota wydaje się zdecydowanym faworytem w wyścigu po usługi zwycięzcy 8 rund WRC. Jednak gotowość do walki o Estończyka wyraził Malcolm Wilson, szef M-Sportu, wystawiającego Fordy Fiesta WRC. To właśnie startami w ekipie z Dovenby, Tanak wybił się na czołowego kierowcę Rajdowych Mistrzostw Świata.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News