WRC: Ott Tanak chce wyjaśnić ewentualny transfer przed Rajdem Finlandii

WRC: Ott Tanak chce wyjaśnić ewentualny transfer przed Rajdem Finlandii

47 interakcji
AP-1Z633AGFH2511_news

Podaj dalej

Wicelider Rajdowych Mistrzostw Świata, Ott Tanak będzie tego lata obiektem dużego zainteresowania ze strony menedżerów zespołów fabrycznych WRC. Estończykowi kończy się kontrakt z Toyotą i wcale nie spieszy się z podpisaniem nowego.

Tommi Makinen chciałby utrzymać kierowcę z Saremy w roli lidera zespołu Toyoty, ale Tanak publicznie daje wyraźny sygnał, że jest otwarty na różne propozycji. 31-latek ma świadomość wzrostu swojej wartości, dlatego zamierza wykorzystać to w negocjacjach nad swoim kolejnym kontraktem.

Ott Tanak dla Ralliit.fi: Wciąż jesteśmy na wczesnym etapie i nie omówiliśmy szczegółów. Rozmawiamy jednak z różnymi ludźmi, myśląc o przyszłości. Chciałbym załatwić tę sprawę, dlatego w przerwie wakacyjnym podejmiemy poważne rozmowy. Aktualnie startujemy w mistrzostwach i skupiam się na jeździe. Latem mogę sobie zrobić przerwę i skoncentrować się na negocjacjach. Mam nadzieję, że będzie to mniej lub bardziej wyjaśnione, gdy będziemy wybierać się na fińską rundę mistrzostw świata (1-4 sierpnia – przyp. red.).

Ze względu ma możliwości finansowe, Toyota wydaje się zdecydowanym faworytem w wyścigu po usługi zwycięzcy 8 rund WRC. Jednak gotowość do walki o Estończyka wyraził Malcolm Wilson, szef M-Sportu, wystawiającego Fordy Fiesta WRC. To właśnie startami w ekipie z Dovenby, Tanak wybił się na czołowego kierowcę Rajdowych Mistrzostw Świata.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News