WRC: Kris Meeke dograł kontrakt z Toyotą

WRC: Kris Meeke dograł kontrakt z Toyotą

165 interakcji
WRC: Kris Meeke dograł kontrakt z Toyotą

Podaj dalej

David Evans na łamach najnowszego wydania brytyjskiego tygodnika Motorsport News donosi, że Kris Meeke zaliczy w przyszłym roku pełny sezon Rajdowych Mistrzostw Świata z Toyota Gazoo Racing.

Brytyjskie media spekulowały o takim ruchu od jakiegoś czasu. To oczywiście nadal niepotwierdzona informacja, ale twierdzący nagłówek sugeruje, że wkrótce możemy spodziewać się komunikatu z fabrycznego zespołu Toyoty.

Powrót Meeke’a, który ma koncie 5 zwycięstw w mistrzostwach świata, praktycznie potwierdza transfer Esapekki Lappiego do Citroen Racing, gdzie będzie numerem 2 obok Sebastiena Ogiera. Według Davida Evansa w ekipie Tommiego Makinena na kolejny rok pozostanie Jari-Matti Latvala. Kontraktem do końca 2019 r. z Toyotą związany jest Ott Tanak.

Kris Meeke przerwał starty w WRC po majowym Rajdzie Portugalii. Citroen Racing wyrzucił Brytyjczyka oficjalnie za zbyt dużą ilość niebezpiecznych wypadków. Pierwszy oficjalny powrót za kierownicę samochodu rajdowego nastąpi w najbliższy weekend. 39-latek będzie gwiazdą 16. edycji Rally Legend w San Marino. Kierowca pochodzący z Dungannon poprowadzi Forda Fiestę RS WRC.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News