BMW M8 Competition Coupe przyspieszyło do 100 km/godz. w 2,88 sekundy! Kierowca robi różnicę także na prostej

BMW M8 Competition Coupe przyspieszyło do 100 km/godz. w 2,88 sekundy! Kierowca robi różnicę także na prostej

0 interakcji

Podaj dalej

BMW Blog poprosił fabrycznego kierowcę bawarskiej marki, Martina Tomczyka o przetestowanie dla nich topowego BMW M8 Competition Coupe. Okazało się, że z odpowiednim driverem, samochód ma lepsze osiągi niż zakładają dane katalogowe.

Na portugalskim torze Autodromo Internacional do Algarve w Portimao przeprowadzono dwa testy przyspieszenia. Pierwszy sprawdzający sprint do 100 km/godz. zakończył się z niesamowitym wynikiem 2,88 sekundy! Dla porównania, broszura BMW informuje, że M8 Competition Coupe jest w stanie zrobić to w 3,2 sekundy.

Kierowca do startu zatrzymanego wykorzystał system launch control, ale ułamki sekund znalazł zapewne we właściwej zmianie biegu. Na filmie widać, że „dwójka” pojawia się tuż po przekroczeniu 6000 obr./min. Kierowca z bogatym doświadczeniem w DTM być może wyczuł w tym zakresie większe możliwości na wydajne przyspieszenie.

Na tym jednak nie poprzestano. Zmierzono także sprint od 0 do 200 km/godz., co Tomczykowi udało się w 9,93 sekundy. Oprócz dobrego wyczucia kierowcy, znakomite osiągi zapewnili inżynierowie BMW, którzy do M8 Competition Coupe dali przede wszystkim 625-konny silnik 4.4 V8 z twin turbo.

Skuteczny start z dużą dawką przyczepności gwarantuje z kolei napęd na 4 koła xDrive z momentem przekazywanym z przewagą dla tylnej osi. Warto dodać, że ten model posiada aktywny dyferencjał potrafiący regulować blokadę mechanizmu od 0 do 100% w ciągu milisekund.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News