Valtteri Bottas o krok od podpisania nowej umowy

Wszystko wskazuje na to, że to Valtteri Bottas a nie Esteban Ocon będzie w przyszłym sezonie kierowcą Mercedesa. Informacje na swoich łamach podał fiński dziennik „Turun Sanomat”, którego dziennikarze utrzymują ścisłe kontakty z otoczeniem kierowcy Mercedesa.

Valtteri Bottas o krok od podpisania nowej umowy
Podaj dalej

Bottas ma związać się z zespołem roczną umową, a do oficjalnego potwierdzenia tej informacji może dojść jeszcze w tym tygodniu. Również rok temu dziennik przekazał jako pierwszy informację, że Fin zostaje na kolejny sezon w ekipie z Brackley.

Jeśli te informacje się potwierdzą to Esteban Ocon byłby zmuszony poszukać innego pracodawcy w F1. Młody Francuz, który w tej chwili jest jedynie rezerwowym w Mercedesie, znajduje się na celowniku Renault.

Toyota potwierdziła oficjalnie. Fernando Alonso przygotowuje się na Rajd Dakar 2020!

– Dopóki nie będzie oficjalnego potwierdzenia kontraktu Bottasa, nie możemy tego traktować za pewnik. Jednak chciałbym wierzyć, że to prawda. Valtteri wykonał dobrą robotę i rzucił wyzwanie Hamiltonowi. Miał kilka kiepskich wyścigów przed przerwą wakacyjną, ale gdy podejmuje się taką decyzję, to bierze się pod uwagę dłuższy okres czasuocenił w fińskich mediach JJ Lehto, były kierowca wyścigowy.

 

 

źródło: wp.pl

 

Przeczytaj również