Toyota potwierdziła oficjalnie. Fernando Alonso przygotowuje się na Rajd Dakar 2020!

Fernando Alonso przyjął ofertę Toyota Gazoo Racing do przejścia do rajdów terenowych  i jest spodziewany w fabrycznej Toyocie Hilux w Rajdzie Dakar 2020.

Toyota potwierdziła oficjalnie. Fernando Alonso przygotowuje się na Rajd Dakar 2020!
Podaj dalej

W ciągu najbliższych miesięcy dwukrotny mistrz świata F1 i zwycięzca 24 godzin Le Mans będzie kontynuował intensywny program treningowy w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie, gdzie odbędzie się (konkretnie w Arabii Saudyjskiej) najbliższa edycja supermaratonu.

Fernando Alonso testu Toyotę Hilux | fot. Toyota Gazoo Racing

Toyota potwierdziła, że w ramach przygotowań 38-latek pojedzie fabrycznym Hiluxem na afrykańskie wydmy (20-23 sierpnia), a potem wystartuje poza konkurencją w 5. rundzie South African Cross Country Series Harrismith 400 w RPA (20-23 sierpnia).

Fernando Alonso: Jestem naprawdę podekscytowany kontynuowaniem mojej przygody z Toyota Gazoo Racing. Razem osiągnęliśmy bardzo dużo, odkąd po raz pierwszy prowadziłem Toyotę w listopadzie 2017 r., wywalczyliśmy 2 zwycięstwa w Le Mans i mistrzostwo świata WEC dla zespołu i kierowców. W tym roku posmakowałem rajdów terenowych, które pozostawiły we mnie dobre uczucia i chciałem to kontynyować. Wiem, że będzie to całkowicie inne doświadczenie, w której czeka mnie stroma krzywa procesu nauki, ale w Hiluksie czuję się świetnie. Bardzo szybko dał mi dużo pewności, dzięki czemu poprawiałem się z pętli na pętlę. Naprawdę nie mogę doczekać się nadchodzących miesięcy treningu, lepszego poznania Hiluxa i pracy z zespołem. Zawsze utrzymuję, że chcę realizować nowe wyzwania w różnych dyscyplinach i jestem w świetnym zespole, z którym można to zrobić.

Przeczytaj również