Uderzył w jelenia z takim impetem, że zwierzę wpadło do drugiego samochodu

Uderzył w jelenia z takim impetem, że zwierzę wpadło do drugiego samochodu

Podaj dalej

Do bardzo nietypowego wypadku doszło na Mazowszu. Kierowca uderzył w jelenia a ten wpadł do samochodu jadącego na sąsiednim pasie. W wyniku wypadku ranny został 16-latek.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Porządzie w powiecie wyszkowskim. Jak podaje portal brd24.pl – na odcinku drogi przebiegającym przez las na szosę wkroczył jeleń. Kierowca audi uderzył w przebiegające drogę zwierzę. Jeleń odbił się od pojazdu i wpadł do środka drugiego samochodu – również marki audi nadjeżdżającego z naprzeciwka. Ranny został 16-letni pasażer, którego przetransportowano do szpitala w Warszawie.

Mazowiecka policja przypomina kierowcom, by nie lekceważyć znaku „Uwaga dzikie zwierzęta”. Ostrzega on bowiem o miejscu, w których dzikie zwierzęta mogą przekraczać drogę. Gdy kierowca nie zwiększy ostrożności w takich miejscach, naraża się na duże niebezpieczeństwo. Zderzenie z dzikiem, jeleniem lub ważącym kilkaset kilogramów łosiem może zakończyć się tragicznie.

Warto pamiętać, że zgodnie z rozporządzeniem znak ostrzegawczy – a takim jest znak A18b – zobowiązuje kierowcę do „zachowania szczególnej ostrożności”.

źródło: brd24.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News