Trzy trasy na zlocie Mitsubishi

Trzy trasy na zlocie Mitsubishi

Podaj dalej

Mitsubishi Motors po raz pierwszy w Polsce zdecydowało się na organizację oficjalnego I Zlotu Mitsubishi kierowanego do właścicieli oraz miłośnik aut tej marki.

mitsubishi-lancer-sportback-2

Całe wydarzenie, które odbędzie się w dniach 16-18 września 2016 roku w Bronisławowie, będzie utrzymane w formie rodzinnego pikniku motoryzacyjnego.

Uczestnicy zlotu w zależności od osobistych preferencji i posiadanego modelu Mitsubishi mogą wybierać spośród trzech rodzajów tras.

Trasa sportowa prowadzi po utwardzonej nawierzchni, a rywalizacja odbywać będzie się na zasadach Sportowej Konkursowej Jazdy Samochodem (SKJS) z podziałem na klasy według pojemności silnika i z pomiarem czasu.

Trasa jest możliwa do pokonania dowolnym modelem Mitsubishi. „Dojazdówki” pomiędzy próbami sportowymi odbywają się według książki drogowej. Na trasie, po pierwszej pętli, zaplanowany jest obiad oraz zadanie Mitsubishi. Trasa liczy około 100 kilometrów.

Trasa turystyczna została wytyczona na utwardzonej nawierzchni. Uczestnicy rywalizują na zasadach rajdu turystycznego i poruszają się według książki drogowej. Cała załoga wykonuje zadania logiczne i sprawnościowe. Do klasyfikacji nie liczy się czas przejazdu trasy, tylko punkty zdobyte w poszczególnych zadaniach. W programie również zwiedzanie interesujących obiektów i wyszukiwanie fotopunktów.

Trasę można pokonać dowolnym modelem Mitsubishi, tym nadwozia czy rodzaj napędu nie mają wpływu na punktację. Długość trasy to około 100 kilometrów.

Trasa terenowo-turystyczna polecana jest wszystkim właścicielom SUV-ów (ASX, Outlander) 4WD i aut terenowych Mitsubishi, takich jak Pajero i L200. Wytyczono ją na twardych i luźnych nawierzchniach takich jak szutry i piachy. Załogi rywalizują na zasadach rajdu turystycznego, odnajdują fotopunkty i zwiedzają zabytki.

Trasa prowadzi według książki drogowej i proponuje uczestnikom sprawdzenie swoich sił na próbach terenowych (trial) z pomiarem czasu lub jazdy na dokładność. Na całą załogę czekają zadania logiczne i sprawnościowe. Do pokonania trasy nie jest wymagane dodatkowe wyposażenie jak wyciągarka, wystarczy tylko napęd 4×4. Długość trasy oscyluje wokół 100 kilometrów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News