Triumf zespołu OLIMP Racing, Jedliński mistrzem Europy Środkowej

Triumf zespołu OLIMP Racing, Jedliński mistrzem Europy Środkowej

Triumf zespołu OLIMP Racing, Jedliński mistrzem Europy Środkowej

Podaj dalej

Marcin Jedliński reprezentujący barwy zespołu OLIMP Racing sięgnął w miniony weekend po tytuł w Mistrzostwach Europy Środkowej ESET V4 Cup. Polak okazał się najlepszy zarówno w klasyfikacji sprinterskiej, jak i długodystansowej.

W miniony weekend polski zespół OLIMP Racing w składzie Marcin Jedliński/Mateusz Lisowski przystąpił do ostatniej rundy sezonu 2018 na czeskim Autodromie Brno.

Sobotni, godzinny wyścig długodystansowy znajdował się pod pełną kontrolą jadących Audi R8 LMS GT3 Jedlińskiego i Lisowskiego.

Polscy kierowcy popisali się najlepszym wynikiem w już w treningach oraz kwalifikacjach, dzięki czemu zapewnili sobie start do wyścigu z pole position. Drugi w kwalifikacjach Richard Chlad musiał wystartować z alei serwisowej ze względu na problemy techniczne w jego samochodzie, które dopadły go po drodze na pola startowe.

Stefan Rosina w BMW M6 GT3 zaliczył trzecie najszybsze kółko, a tuż za nim zakwalifikowali się Tomas Erdelyi/Marek Fried oraz Filip Sladecka/Samuel Sladecka.

Jedliński wystartował do ostatniego długodystansowego wyścigu sezonu w bardzo dobrej dyspozycji i kontrolował prowadzenie aż do flagi w biało-czarną szachownicę. Jedynym momentem, w którym kanarkowo-czarne Audi zespołu OLIMP Racing straciło prowadzenie, było okienko pit stopów, po którym jednak szybko wróciło na swoje miejsce.

Dzięki temu Jedliński zakończył sezon z kompletem punktów, a w dwóch ostatnich wyścigach jego zmiennikiem był Mateusz Lisowski.

Tuż za duetem z Polski o drugie miejsce w Endurance walczyli Stefan Rosina oraz Filip i Samuel Sladeckowie w Lamborghini Huracanie. W pierwszej połowie wyścigu to srebrne Lambo dyktowało tempo, jednak po pit stopach to Rosina wyszedł na prowadzenie w tej walce i jego BMW minęło linię mety jako drugie.

Trzecie miejsce w wyścigu i 4. na koniec sezonu zajął znany z występów w barwach GT3 Poland Miro Konopka.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News