Toyota Hilux GR Sport - pickup od Gazoo Racing

Toyota Hilux GR Sport - pickup od Gazoo Racing

Toyota Hilux GR Sport – pickup od Gazoo Racing

Podaj dalej

Toyota jest marką o bogatej historii w sportach motorowych. W ostatnim czasie szef koncernu Akio Toyoda wielokrotnie podkreślał, że chce wzbogacić ofertę sportowych samochodów przygotowywanych przez Gazoo Racing.

Fani marki oczekują debiutu Supry oraz hot-hatcha na bazie nowej Corolii. Nim to nastąpi marka pokazała Hiluxa GR Sport.

Toyota Hilux GR Sport to pierwszy terenowy pojazd przygotowany przez Gazoo Racing. Auto nie jest może ekstremalnie wyczynowe, ale i tak warto poświęcić mu nieco uwagi.

Nadwozie wyróżnia się zmodyfikowanym grillem oraz poszerzonymi nadkolami. Progi zdobią metalowe stopnie a „pakę” z kabiną połączył sportowy pałąk. Sportowy efekt dopełniają chlapacze, przeciwmgielne światła LED oraz 17-calowe felgi.

Warto odnotować, że specjaliści z GR popracowali nad zawieszeniem, które będzie nieco sztywniejsze i pozwoli na szybszą jazdę po luźnej, mniej wyboistej nawierzchni. Auto ma jednak nadal cechować się dobrą trakcją w cięższym terenie.

Pod maską pracuje 2,8-litrowy silnik diesla o mocy 174 KM i momencie 450 Nm. Jednostkę połączono z sześciobiegowym automatem i napędem na wszystkie koła. Toyota Hilux GR Sport na razie będzie dostępna tylko w Brazylii.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News