TOP 10 najlepszych artykułów 2018 | Co to ma wspólnego z WRC?

TOP 10 najlepszych artykułów 2018 | Co to ma wspólnego z WRC?

Podaj dalej

Dla naszej redakcji 2018 r. był bardzo udany. W całorocznej skali liczba unikalnych użytkowników strony wrc.net.pl przekroczyła dwa miliony! Czemu to zawdzięczamy?

Przede wszystkim czytelnikom, których grono systematycznie się powiększa. Zanim przejdziemy do treści, jakie najbardziej przyciągały uwagę, warto zauważyć fakt, że bardzo dużo osób czytuje nas na urządzeniach mobilnych. Z tego powodu po kilku miesiącach przygotowań, w maju uruchomiliśmy zupełnie nową wersję strony, która jest bardzo czytelna właśnie na smartfonach i tabletach.

Zestawieniem najbardziej poczytnych artykułów możecie być nieco zaskoczeni, ale być może uzmysłowi to niektórym dlaczego nowa strona nosi nazwę WRC Motorsport&Beyond. Aby tworzyć ciekawe treści o naszej największej pasji, jaką są sporty motorowe (zwłaszcza rajdy) portal musiał zacząć szerzej poruszać tematy motoryzacyjne. Każda strona o motorsporcie w Polsce, aby zatrudniać dziennikarzy na etat musi mieć jakiś pomysł na model biznesowy, a nie każdy jest w stanie wykorzystywać te same schematy.

Innymi słowy, przychody generują reklamy lub wszelkiego rodzaju akcje promocyjne i sponsorskie. Te zaś uzależnione są od zasięgów (liczby czytelników i odsłon), jakie generuje dana strona. I tu dochodzimy do smutnej prawdy, którą poznaliśmy już dawno, a za obnażanie której niejednokrotnie jesteśmy karceni w komentarzach. Chodzi o to, że sporty motorowe, nawet Formuła 1, to temat niszowy lub – mówiąc dosadniej – bardzo niszowy.

Jeżeli ktoś decyduje się na prowadzenie serwisu internetowego skupiającego się wyłącznie na motorsporcie, na wejściu musi sobie zdać sprawę, że będzie prowadził działalność non-profit. My chcemy podążać nieco innym szlakiem, stąd narodziny idei WRC Motorsport&Beyond, która jest połączeniem świata sportów motorowych i szeroko pojętej motoryzacji. Czy to była słuszna decyzja? Tak, bardzo słuszna. Zresztą przekonajcie się sami. Poniżej przedstawiamy 10 najbardziej poczytnych artykułów z 2018 roku.

Miejsce 10

Nowe fakty dotyczące śmiertelnego wypadku z udziałem Polaków na Słowacji

Miejsce 9

Od czerwca pojedziemy bez dowodu rejestracyjnego i OC

Miejsce 8

Gdzie jest Tesla Muska?

Miejsce 7

Koniec z wycinaniem filtrów DPF?

Miejsce 6

Najszybszy radiowóz w kraju zatrzymał Rosjanina. Nie wierzył, że to policja

Miejsce 5

Prawie 700km/h w terenie zabudowanym. Kierowca jechał Oplem

Miejsce 4

Polscy policjanci w samym październiku rozbili już 3 BMW

Miejsce 3

Wstyd na całą Europę. Zamknięto Tor Poznań w trakcie Gran Turismo Polonia

Miejsce 2

Zmiana zasad odbierania prawa jazdy kierowcom

Miejsce 1

Posiadacze prawa jazdy kategorii B dostaną nowe uprawnienia

Czasami niewielka grupa odbiorców pyta się w komentarzach przy Moto Newsach „Co to ma wspólnego z WRC?”. To właśnie te treści interesują największą liczbę naszych czytelników, stanowiąc fundament WRC Motorsport&Beyond. Serwując artykuły motorsportowe próbujemy też zainteresować nimi zwykłych fanów motoryzacji, których wśród Was jest najwięcej.

Jakie artykuły o motorsporcie były zatem najchętniej czytane w 2018 r.? Tu także nie ma zaskoczenia. Pierwszeństwo dzierżyła najpopularniejsza dyscyplina, czyli Formuła 1.

Miejsce 3

Surowa lekcja po rosyjsku. Nowa furtka dla Kubicy. Crash-testy w Czechach i Niemczech

Miejsce 2

Kubica, którego nie chcemy

Miejsce 1

Morawiecki o finansowaniu Roberta Kubicy: „Na szczęście złamał rękę, raz, drugi”

No dobrze, a co z artykułami związanymi najbardziej z naszym DNA, czyli rajdami? Tutaj także było kilka hitów.

Miejsce 3

Rajdowy mistrz Włoch poważnie ranny w wypadku. Trafił do szpitala, w którym był Kubica

Miejsce 2

Czy to naprawdę jest XXI wiek? Pośmiewisko na własne życzenie

Miejsce 1

Jakub Brzeziński uniknął wycofania z Rajdu Polski. GO+ Cars dla dobra sportu

Trend stawiający na Moto Newsy widać także na podium kategorii Premium, gdzie serwowaliśmy Wam bardziej obszerne materiały w ładnej oprawie graficznej (zauważycie to zwłaszcza na dużych ekranach).

Miejsce 3

Rajd Dakar 2019: W Peru wystartuje 534 śmiałków. 11 z nich to Polacy

Miejsce 2

Czy EFECTA będzie impulsem do poprawienia jakości paliw w Polsce?

Miejsce 1

Kompozytor z licencją wyścigową odebrał, jedyną taką na świecie, hybrydową Panamerę

Za wszystkie odwiedziny i aktywność na stronie jeszcze raz bardzo dziękujemy. Życzymy sobie, aby wspólnymi siłami 2019 r. wyszedł na WRC Motorsport&Beyond jeszcze lepiej!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News