Ten nowy 7-osobowy SUV to połączenie Skody i Mercedesa. Wjeżdża na rynek z cenami od 129 893 zł 

Pamiętacie jeszcze takiego producenta jak Isuzu? Właśnie zaprezentował swój najnowszy model MU-X. To 7-osobowy SUV z trzema rzędami siedzeń, który otrzymał bardzo poważny facelifting. W podstawie znajdziemy dużo większego, agresywnego grilla i światła LED-owe. Choć samochód dzieli swoje podstawy z pickupem, to pełnoprawny SUV w dodatku z ciekawym Dieslem pod maską. 

nowy-suv-isuzu-mu-x
Podaj dalej

Nowy SUV z ważnymi aktualizacjami 

nowy-suv-isuzu-mu-x
fot. Isuzu

Druga generacja Isuzu MU-X otrzymała właśnie bardzo poważny facelifting. Najważniejsze zmiany obejmują przeprojektowany przód i lekko zaktualizowane wnętrze z dużo większą ilością technologii. Nie zmienia się jednak podstawa samochodu i dwie opcje układu napędowego – obie wysokoprężne. Taki SUV musi sprzedawać się świetnie. 

Producent zaprezentował swoją najnowszą wersję MU-X podczas specjalnej gali w Tajlandii. Seria aktualizacji wizualnych i technologicznych ma sprawić, że SUV będzie bardziej nowoczesny. I choć samochód jest ściśle związany z pickupem Isuzu D-Max, to jednak pozostaje pełnoprawnym SUV-em. Do tego dostępny będzie w wykończeniu RS oraz luksusowym. 

nowy-suv-isuzu-mu-x
fot. Isuzu

W porównaniu z drugą generacją przed liftem, która zadebiutowała w 2020 roku, mamy tu zupełnie nowy przód. Większy grill otoczony jest bardziej agresywnymi wlotami powietrza i ostrzejszymi reflektorami LED. Z tyłu projektanci dodali tylne światła LED rozciągające się na pełną szerokość klapy bagażnika. Jest także poprawiony tylny zderzak. 

Wypasiona wersja RS kusi nie tylko wyglądem 

nowy-suv-isuzu-mu-x
fot. Isuzu

Producent razem z liftem dołożył do oferty nowe wykończenie RS. Wyróżnia się ono chromowanym grillem, dodatkami wokół przednich lotów, przednim splitterem, czy nieco zmienionym tylnym zderzakiem. SUV otrzymuje także unikalny zestaw 20-calowych felg aluminiowych. Nie mogło także zabraknąć emblematów RS. 

We wnętrzu znajdziemy 7-calowy zestaw wskaźników i 9-calowy ekran multimediów. Dostępne są oczywiście bezprzewodowe Android Auto i Apple CarPlay. Isuzu wprowadziło także zmiany do foteli i boczków drzwi, które są teraz bardziej premium niż wcześniej. 

nowy-suv-isuzu-mu-x
fot. Isuzu

Pod maską nie ma większych zmian. SUV Isuzu zachował dwie opcje układu napędowego z turbodieslem. Podstawowy silnik o pojemności 1,9 litra ma moc 150 koni mechanicznych. Podczas gdy mocniejsza jednostka o pojemności aż 3 litrów generuje 190 koni mechanicznych. Moc trafia na tylną oś, a flagowy model RS dostępny jest z systemem 4WD. W Tajlandii wszystkie wersje MU-X mają sześciobiegową automatyczną skrzynię biegów. 

Zaktualizowany model na początku pojawił się w Tajlandii i wkrótce ma być dostępny także na kolejnych rynkach. Ceny za zaktualizowanego SUV-a rozpoczynają się od okolic 130 000 złotych. Ale musimy przyznać, że za tak wyglądający samochód z tradycyjnym dieslem to kusząca oferta. 

nowy-suv-isuzu-mu-x
fot. Isuzu

Przeczytaj również