Ten absurdalny Hummer H1 z silnikiem V8 Diesla trafił właśnie na aukcję za całkiem niezłą sumę

Ten absurdalny Hummer H1 z silnikiem V8 Diesla trafił właśnie na aukcję za całkiem niezłą sumę

Podaj dalej

Jeśli chcesz poczuć się jak król drogi, ten Hummer H1 z 1997 roku trafił właśnie na aukcję w Naples na Florydzie. 

Hummer, początkowo zaprojektowany do celów wojskowych, trafił następnie do produkcji cywilnej. To jeden z najbardziej absurdalnych pojazdów, jakie kiedykolwiek trafiły do sprzedaży. Ten konkretny model H1 ma cenę wywoławczą 49 900 USD (193 tys. zł). 

Sprzedawca tego samochodu – Auto Europa Naples, opublikował nawet film przedstawiający szczegółowe spojrzenie na samochód z mnóstwem suchego humoru. 

Zanim pojazd wylądował w rękach tego dealera, był własnością Kanadyjczyka, który sprowadził go na Florydę. Pod jego maską pracuje 6,5-litrowy turbodoładowany silnik V8. Przebieg tego Hummera to zaledwie 193 133 km i mimo swoich terenowych właściwości, samochód wydaje się być w przyzwoitym stanie zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. 

Patrząc na Hummera H1 można odnieść wrażenie, że w środku będziemy mieć masę miejsca, co jest nieco złudne. Znaczną część kabiny zajmuje układ jezdny Hummera, który został podniesiony tak wysoko, jak to tylko możliwe, aby zapewnić duży prześwit. 

W związku z tym masywny pojazd jest tylko czteromiejscowy, a siedzenia z tyłu są bardzo małe. Na zagłówkach umieszczono kilka ekranów telewizyjnych, które powinny zapewnić rozrywkę każdemu dzieciakowi siedzącemu z tyłu. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News