Tanak w Hyundaiu, Ogier w Toyocie! Elektryzujące doniesienia z parku serwisowego

Tanak w Hyundaiu, Ogier w Toyocie! Elektryzujące doniesienia z parku serwisowego

74 interakcje

Podaj dalej

Do niesamowitych informacji doszedł w parku serwisowym WRC brytyjski „Autosport”. Według Davida Evansa Ott Tanak miał podpisać kontrakt z zespołem Hyundaia, a Sebastien Ogier prowadzi rozmowy z zespołem Toyoty!

Źródło „Autosportu” zapewniło, że Ott Tanak podpisał kontrakt z Hyundaiem wcześniej w tym miesiącu. Informator miał dodać, że Hyundai to w tym momencie najlepszy wybór dla Tanaka, a Estończyk złapał bardzo dobry kontrakt z Andreą Adamo.

Tanak prowadzi w WRC i już w ten weekend może zostać mistrzem świata. Zdarzały się jednak sytuacje, w których samochód zawodził i problemy techniczne nie pozwalały Estończykowi na równą walkę. Dodatkowo, Tommi Makinen nie chciał zgodzić się na podwyżkę dla Tanaka. Zaznaczmy, że Ott zarabiał 1,5 mln euro rocznie, co przy 3 mln Neuville’a i 6 Ogiera wydaje się śmiesznie małą kwotą.

Według źródła Ott Tanak i Thierry Neuville będą głównymi strzelbami w Hyundaiu, a trzecim fotelem będą wymieniać się Dani Sordo i Sebastien Loeb. W parku serwisowym słyszy się także, że Sebastien Ogier przy odejściu Tanaka chce przejść z Citroena do Toyoty i tam spędzić swój ostatni sezon przed przejściem na rajdową emeryturę.

Żona Sebastiena Ogiera publicznie krytykuje Citroena. Nerwy wzięły górę

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News