Ta 7-letnia Tesla Model S P85 ma już na liczniku prawie 1 000 000 km

Ta 7-letnia Tesla Model S P85 ma już na liczniku prawie 1 000 000 km

Podaj dalej

Hansjorg Gemmingen to człowiek odpowiedzialny za to szaleństwo.

Początkowo był on posiadaczem Tesli Roadster pierwszej generacji, do której 7 lat temu do jego kolekcji dołączyła Tesla Model S P85. Hansjorg z całą pewnością musi lubić jazdę elektrycznymi samochodami, bowiem to nie pierwszy taki rekord w jego wykonaniu.

Wcześniej ustanowił rekord za kierownicą Tesli Roadster wynoszący 620 000 km. Dla porównania, średni czas życia sportowego samochodu wynosi mniej więcej połowę tego przebiegu.

A pomyśleć, że mógł wysłać ją w kosmos

Na tę chwilę jego Model S P85 przekroczył już barierę 900 000 km i zbliża się do okrągłego miliona. Jednakże, w samochodzie zamontowano już drugi zestaw baterii. Czy można uznać to za odpowiednik wymiany silnika spalinowego? To nie do końca idealny pomysł dla zaledwie 7-letniego samochodu, jednak na jego korzyść działa ogromny przebieg.

Właściciel powinien cieszyć się, że w trakcie swojego żywota jego Tesla nie zapaliła się. Mimo nadziei internetowych napinaczy.

Jest jeszcze kolejna Tesla z bardzo dużym przebiegiem. Pochodzący z 2016 roku Model X 90D, którego licznik aktualnie zatrzymał się na 598 282 km. Wszystkie te kilometry zostały jednak pokonane na tej samej baterii. Co więcej, jej poziom zużycia wynosi zaledwie 13%, co będzie stanowiło lepszy wynik od prawdopodobnie wszystkich samochodów spalinowych.

Właściciel pochwalił się też, że w trakcie 3 lat użytkowania Tesla przewiozła 7000 pasażerów. To sugeruje, że świetnie spisałaby się w roli taksówki.

Czy tak duże przebiegi pokonywane za kierownicą Tesli potwierdzają ich niezawodność? Czy takie liczby robią na was jakiekolwiek wrażenie?

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News