SpaceX wysyła Teslę w rytmie Davida Bowiego

SpaceX wysyła Teslę w rytmie Davida Bowiego

39225582421_74f5ccbe79_b

Podaj dalej

Już dziś około godziny 21:00 SpaceX oraz Elon Musk wyślą elektryczną teslę w kosmos za pomocą najmocniejszej rakiety w historii, noszącej wymowną nazwę Falcon Heavy.

SpaceX wystrzeli w kosmos najcięższą i najmocniejszą rakietę dziś około godziny 21:00 polskiego czasu. Start odbędzie się w Kennedy Space Center na Florydzie.

Falcon Heavy nie będzie miał jednak na pokładzie członków załogi, a czerwoną Teslę cabrio. W trakcie swojej podróży na orbitę Marsa w głośnikach będzie wybrzmiewała „Space Oddity” Davida Bowiego.

W oświadczeniu wydanym przez firmę mogliśmy przeczytać, że samochód pozostanie w dalekim kosmosie przez około miliard lat, jeśli tylko nie wybuchnie w trakcie wznoszenia.

W październiku szef SpaceX, popularny Elon Musk, opublikował serię zdjęć czerwonej Tesli Roadster wewnątrz rakiety Falcon Heavy.

Mogliśmy wtedy przeczytać: Loty testowe nowych rakiet zazwyczaj odbywają się z symulującymi obciążenie obiektami, takimi jak betonowe, czy metalowe bloki.

– To wydawało się niesamowicie nudne. Oczywiście, wszystko co nudne, jest paskudne, szczególnie duże firmy, więc zdecydowaliśmy się, że nasz Falcon Heavy wyśle w kosmos coś zupełnie innego, coś co wzbudzi emocje.

– Załadunkiem będzie oryginalna Tesla Roadster, wygrywająca Space Oddity.

Siła ciągu rakiety jest równa 2500 ton, co z kolei odpowiada pełnej mocy osiemnastu Boeingów 747. Stanowi także dwukrotność drugiej najmocniejszej rakiety na świecie.

Falcon Heavy może wziąć na swój pokład 65 ton ładunku, a jeśli dzisiejszy start okaże się sukcesem, rakieta – już w kosmosie – wypuści na orbitę samochód, który pozostanie tam na wieczność.

Relacja LIVE ze startu Falcon Heavy:

Tagi: elektromobilność, Tesla, Elon Musk, kosmos, Falcon Heavy

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News