Świetny Sainz, pewny Brabec, niezawodny Domżała. Podsumujmy wyniki 5. etapu Rajdu Dakar

Świetny Sainz, pewny Brabec, niezawodny Domżała. Podsumujmy wyniki 5. etapu Rajdu Dakar

6 interakcji

Podaj dalej

353 kilometry z Al Ula do Ha’il na pewno nie będą uważane za najtrudniejszy etap tegorocznego Dakaru. Zawodnicy mogli troszkę odpocząć i posmakować wydm. Kto dziś poradził sobie najlepiej?

Co prawda 41% dzisiejszego etapu określane było mianem wydm, natomiast zawodnicy podkreślali, że jest to bardziej camel grass, a prawdziwe wydmy rozpoczną się do dopiero w przyszłym tygodniu. Jak było dzisiaj na etapie do Ha’il?

SAMOCHODY

Pierwsza trójka dzisiejszego etapu wygląda dokładnie tak, jak pierwsza trójka klasyfikacji generalnej. Pierwszy jest Carlos Sainz, drugie miejsce zajmuje Nasser Al-Attiyah, zaś trzecia pozycja to Stephane Peterhansel. Hiszpan na razie powiększa przewagę, ale Nasser się odgraża i zapowiada atak w drugim tygodniu.

Dziewiątą pozycję na dzisiejszym etapie zajęli Kuba Przygoński i Timo Gottschalk. Niestety, tak dobrze nie poradziła sobie druga załoga ORLEN Team – samochód Martina Prokopa stanął w pewnym momencie w płomieniach i zawodnik dojechał do mety ze stratą ponad godziny.

Po 5. etapie:

Nie ma mocnych na Carlosa Sainza. Hiszpan wygrywa etap i umacnia się na prowadzeniu w Dakarze

MOTOCYKLE

Rywalizacja wśród motocyklistów od początku Dakaru wygląda podobnie – jednego dnia dominuje KTM, drugiego odgryza mu się Honda. I tak cały czas na zmianę. Dzisiaj zwyciężył Toby Price na KTM-ie, natomiast prowadzenie w imprezie utrzymał zawodnik na Hondzie, Ricky Brabec.

Niestety, czwartek rozpoczął się od złej informacji – po wczorajszym upadku z imprezy wycofał się motocyklista ORLEN Team Adam Tomiczek. Jego kolega z zespołu Maciek Giemza był dzisiaj 28. i awansował na 21. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Po 5. etapie:

Toby Price wygrywa etap, liderem w dalszym ciągu Ricky Brabec. Dobry etap Maćka Giemzy

QUADY

Pałeczkę dowodzenia na moment przejęli Francuzi. Najlepszym na dzisiejszym etapie był Romain Dutu, który nieznacznie wyprzedził swojego rodaka Alexandre Girouda. Ogromnym prowadzeniem nadal sygnuje się Ignacio Casale. Jak poradzili sobie Polacy? 7. był dziś Rafał Sonik, tuż za nim do mety dojechał quadowiec ORLEN Team, Kamil Wiśniewski.

Po 5. etapie:

UTV

Odcinkowe zwycięstwo Cyrila Despres i drugie miejsce Arona Domżały – tak w skrócie podsumować można 5. etap Rajdu Dakar w kategorii UTV. Polacy znów nie zawiedli. Liderem imprezy jest Siergiej Kariakin, ale różnice w czołówce są minimalne.

Po 5. etapie:

CIĘŻARÓWKI

Podobnie jak wczoraj, etap w kategorii ciężarówek został zdominowany przez Rosjan. Zwycięstwo powędrowało do Dmitrija Sotnikova, dalej byli Anton Shibalov i Andriej Karginov. Ten ostatni nadal jest liderem klasyfikacji generalnej. Kolejny ciężki dzień ma za sobą Siergiej Viazovich z Białorusi, który stracił kolejną pozycję.

Po 5. etapie:

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News