Życiówka Wiśniewskiego w debiucie w barwach ORLEN Team, Sonik finiszuje na podium 

Ignacio Casale nie roztrwonił swojej przewagi na ostatnim etapie Rajdu Dakar i sięgnął po pewne zwycięstwo w klasyfikacji quadów. Chilijczyk wyprzedził o 18 minut drugiego Simona Vitse i o nieco ponad godzinę trzeciego Rafała Sonika. 

Życiówka Wiśniewskiego w debiucie w barwach ORLEN Team, Sonik finiszuje na podium 
Podaj dalej

Prawdziwą rewelacją finałowego etapu Rajdu Dakar był Arkadiusz Lindner. Polak podróżujący na ostatnim miejscu klasyfikacji rajdu nieoczekiwanie pokonał Giovanniego Enrico, Simona Vitse i Ignacio Casale, zdobywając swoje pierwsze etapowe zwycięstwo w dakarowym debiucie. Niestety, świetny wynik ostatniego dnia na niewiele się zdał w klasyfikacji łącznej rajdu, bowiem tam strata Lindnera do kolejnego zawodnika wynosi niecałe 10 godzin. 

Kolejnym Polakiem w klasyfikacji quadów jest doświadczony Rafał Sonik, który na metę ostatniego etapu dojechał z 5. rezultatem. Po powrocie spowodowanym kontuzją Sonik finiszuje Dakar na 3. miejscu, co z pewnością jest powodem do radości. 

Życiówka Wiśniewskiego

Swój życiowy wynik w Rajdzie Dakar osiągnął natomiast Kamil Wiśniewski, który w tym roku zadebiutował w barwach ORLEN Team. Polak na drodze po 5. miejsce w klasyfikacji wygrał swój pierwszy etap i bardzo często notował czasy w ścisłej czołówce, unikając przygód i błędów nawigacyjnych. 

Sonika i Wiśniewskiego w klasyfikacji łącznej rajdu przedzielił Argentyńczyk Manuel Andujar, do którego reprezentant ORLEN Team stracił nieco ponad godzinę. 

Klasyfikacja rajdu:

Przeczytaj również