Świetny debiut Mateusza Kaprzyka w nowej serii wyścigowej Porsche. Już wkrótce runda w Poznaniu

Świetny debiut Mateusza Kaprzyka w nowej serii wyścigowej Porsche. Już wkrótce runda w Poznaniu
Podaj dalej

W trakcie długiego weekendu majowego na torze Slovakiaring pod Bratysławą zadebiutowała nowa seria wyścigowa – Porsche Sprint Challenge Central Europe. Za kierownicą Porsche Caymana GT4 Clubsport w wyścigach torowych zadebiutował Polak, Mateusz Kaprzyk.

W stawce pucharu organizowanego przez austriacki zespół wyścigowy Lechner Racing mogliśmy na torze Slovakiaring obserwować jednego Polaka. Mateusz Kaprzyk w majówkę zadebiutował na torze za kierownicą samochodu wyścigowego.

Mateusz Kaprzyk: – Jestem bardzo zadowolony z wyniku, który osiągnąłem. 3. miejsce w czasówce, a potem w wyścigu to naprawdę super rzecz jak na pierwszy wyścig samochodem. Nie osiadam na laurach i ćwiczę dalej, bo niedługo kolejne wyzwanie. Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali i trzymali za mnie kciuki. Jesteście wspaniali!

Idea nowego serialu wyścigowego jest godna pochwały, ponieważ tego typu projektów wciąż jest jak na lekarstwo. To znakomity pomysł na rozpoczęcie przygody z motorsportem, realizowanie w nich swojej pasji poza życiem zawodowym lub po prostu weryfikacją, czy jest się gotowym na głębsze zaangażowanie w sporty motorowe.

Mamy tutaj z góry określony budżet, więc nie mamy obaw o to, czy w połowie sezonu czegoś nam zabraknie. To wygodne dla oszacowania własnych możliwości finansowych lub przedstawienia rzetelnego biznesplanu dla potencjalnego sponsora. Pogodzenie codziennych obowiązków zapewnia 2-dniowy format weekendu w systemie piątek-sobota.

 

Do udziału dopuszczone są Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport Competition [Typ 982] oraz Porsche Cayman GT4 Clubsport [Typ 981]. Koszt sezonu własnym egzemplarzem to koszt 98 200 euro netto (ok. 422 tys. zł). 425-konne Clubsporty można też wynajmować. Wtedy koszty wzrastają do 138 200 euro netto (ok. 594 tys. zł).

Kolejne wyścigi odbędą się na austriackim Salzburgringu (14-15 czerwca). Półmetek zmagań będzie gościć polski Tor Poznań (12-13 lipca). Po Przeźmierowie GT4-ki producenta ze Stuttgartu będą rywalizować na czeskim Autodromie Most (13-14 września). Finał serialu zaplanowano na węgierskim Hungaroringu (4-5 października).

Partnerem technologicznym cyklu organizowanego przez wielokrotnego mistrza Porsche Supercup (Lechner Racing) jest firma Michelin.

Tor Poznań ugości nową serię wyścigową, w której możesz wystartować

Przeczytaj również