Znamy prognozy ceny paliw na kolejny tydzień! Świetne wieści dla kierowców diesla, gorsze dla LPG

Znamy prognozy ceny paliw na kolejny tydzień! Świetne wieści dla kierowców diesla, gorsze dla LPG

diesel tankowanie paliwo

Podaj dalej

Ceny paliwa na stacjach benzynowych od dłuższego czasu tylko drożeją. Dzisiaj poznaliśmy prognozy analityków E-Petrol na kolejny tydzień. Ceny nieco się zmienią – najwięcej powodów do zadowolenia mają kierowcy pojazdów typu diesel. Nieco gorsze wiadomości mamy natomiast dla kierowców samochodów z instalacją LPG.

Znamy prognozy cen paliwa na kolejny tydzień – dobre informacje dla kierowców diesla!

diesel benzyna paliwo

W ostatnim tygodniu w cennikach hurtowych paliw oglądaliśmy małe spadki. Niestety, mimo tego nie przełożyło się to na prognozowane ceny na stacjach benzynowych na przyszły tydzień. Według informacji analityków w przyszłym tygodniu za litr benzyny 98-oktanowej będziemy musieli zapłacić około 6,06 zł. Jeśli chodzi o benzynę 95-oktanową to średnia cena ma wynosić około 5,78 zł za litr.

Nieco lepsze informacje mamy dla kierowców diesla, których czeka lekka zniżka cen, w porównaniu do ostatnich tygodni. Od poniedziałku będą musieli oni zapłacić za litr oleju napędowego około 5,35 złotych. Podwyżka cen czeka z kolei kierowców samochodów z instalacją LPG. Za litr autogazu trzeba będzie zapłacić średnio około 2,73 zł.

W dalszym ciągu czekamy na gwałtowne obniżki cen. Może wrzesień lub październik nam je dadzą

diesel benzyna paliwo

Ciekawe jak to będzie wyglądało w kolejnych tygodniach. Póki co cały czas czekamy na zniżki cen paliw, jednak jak na razie nie możemy się ich doprosić. Miejmy nadzieję, że po wakacjach, będziemy świadkami jakichś zniżek. W końcu przecież co roku to wrzesień i październik jest okresem, kiedy na stacjach zaczynają się pojawiać nieco bardziej przystępne dla kierowców ceny.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News