Złodzieje coraz bardziej polują na poszczególne samochody. Zobacz, które marki są najbardziej narażone! [LISTA]

Złodzieje coraz bardziej polują na poszczególne samochody. Zobacz, które marki są najbardziej narażone! [LISTA]

policja kradziez samochodu

Podaj dalej

W zeszłym roku zaobserwowaliśmy mniej kradzieży samochodów, aniżeli w roku ubiegłym. Mimo tego w dalszym ciągu proceder kradzieży samochodów nie oszczędził niektórych kierowców. Co ciekawe, złodzieje w 2021 roku na tapetę rzucili sobie kilka poszczególnych marek samochodów, które były przez nich najchętniej „kradzione”. Zobaczcie, jakie marki pojazdów w ubiegłym roku byli najczęściej kradzione, może właśnie wasze auto w niedługim czasie także może paść ofiarą złodzieja?

Złodzieje upolowali sobie konkretne marki samochodów. Czy Twoje auto też może zostać skradzione?

policja kradziez samochodu

Jeśli chodzi o kradzież samochodów w Polsce najgorszy pod tym względem był rok 1999, kiedy to złodzieje ukradli ponad 70 tysięcy samochodów! Na szczęście w dzisiejszych czasach kradzieże nie są już tak powszechne, o czym świadczą statystyki przedstawione przez Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR. W zeszłym roku z danych przedstawionych przez SAMAR wynika, iż złodzieje ukradli nieco ponad 7 tysięcy aut. I oczywiście, jest to wynik niższy, niż podczas rekordowego pod tym względem roku 1999, jednak mimo tego wynik ten i tak „budzi grozę”.

Które samochody były najbardziej narażone na kradzież ze strony złodziei? Liderem rankingu okazała się Toyota, której samochody zostały skradzione 950 razy. Na podium znalazło się także AUdi i BMW z wynikiem odpowiednio 685 i 522 skradzionych samochodów. Na dalszych lokatach znalazły się Volkswageny i Hyundaie, które zamknęły pierwszą piątkę rankingu, jeśli chodzi o najczęściej kradzione pojazdy w naszym kraju w 2021 roku. Jakie konkretnie modele były najczęściej wybierane przez złodziei? Może znalazł się tam wasz samochód? Jeśli tak, to miejcie się na baczności!

Corolla na prowadzeniu. Jeśli posiadasz takie auto, musisz szczególnie uważać na złodzieja!

kradzież samochodu warszawa
fot. pixabay

Jeśli chodzi o konkretne modele samochodu, to na czele rankingu znajduje się Toyota Corolla. Drugie miejsce zajmuje RAV4, a trzecia lokata przypadła Tucsonowi. Dalej mamy Outlandera, A4, Yariskę, A6 i Ducato. Czołową dziesiątkę zamykają modele samochodów BMW 5 i Toyota Auris. Spodziewaliście się takich wyników, czy jednak obecność, którejś z marek stanowi dla was spore zaskoczenie? Koniecznie dajcie nam znać!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News