Złodzieje cały czas kradną te samochody! Jesteś ich posiadaczem? Musisz mieć się na baczności! [LISTA]

Złodzieje cały czas kradną te samochody! Jesteś ich posiadaczem? Musisz mieć się na baczności! [LISTA]

Złodziej

Podaj dalej

Z polskich dróg co miesiąc znika określona liczba samochodów, która jest kradziona przez pobliskich złodziei. Liczby te z roku na rok są co prawda coraz mniejsze, jednak w dalszym ciągu nie brakuje śmiałków, którzy decydują się na kradzież czyjejś własności. Jak to wyglądało podczas ostatniego czasu? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie w naszym artykule, zapraszamy!

Złodzieje cały czas kradną te samochody! Kierowcy muszą mieć się na baczności!

audi złodzieje diesel
YouTube StopCham

Z informacji przedstawionych przez Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR jednoznacznie wynika, że w 2021 roku w naszym kraju wyrejestrowano 7098 samochodów z powodu kradzieży. Pod tym względem są to podobne liczby do lat ubiegłych, bowiem w 2020 roku skradziono 6910 samochodów, a w 2019 roku 6978 aut. Oczywiście, w dalszym ciągu mówimy o całkiem wysokich liczbach, jednak warto pamiętać, że przykładowo w 2005 roku doszło do kradzieży aż 45 292 samochodów. Mamy więc do czynienia z delikatną poprawą tej sytuacji, o czym warto pamiętać.

Z powodu kradzieży w ubiegłym roku najczęściej wyrejestrowanymi samochodami były modele Toyota. W dalszej fazie rankingu znalazły się BMW oraz Audi. Na kolejnych lokatach znalazły się takie marki jak Volkswagen, Hyundai, Mercedes, Renault, Mitsubishi, Kia oraz Fiat. Toyota jednak jest zdecydowanym liderem tego zestawienia – w ubiegłym roku wyrejestrowano bowiem 950 sztuk samochodów tejże marki, co warte jest podkreślenia. Dla porównania 10. w rankingu Fiat został skradziony 248-krotnie.

Złodzieje nie przepuszczą żadnej okazji. Miejcie to na uwadze…

złodzieje paliwa kradną tablice jpg
www.freepik.com

Jeśli chodzi o poszczególne modele samochodów, które były kradzione, to tutaj mamy dwa bestsellery Toyoty czyli Corolla oraz RAV4. Dalej uplasował się Hyundai Tucson, a później model Outlander. Kolejne lokaty padły łupem modeli A4, Yaris, A6, Ducato, BMW 5 oraz Auris. Jak sami zatem widzicie, złodzieje mieli dosyć urozmaicone plany na kradzież poszczególnych samochodów, co warto tutaj odnotować.

– Dość zaskakująco wygląda ranking roczników, z którego wynika, że łupem złodziei padają głównie auta w wieku do 10 lat. Najczęściej kradzionymi rocznikami były 2018 (1 050 szt.) i 2019 (1 010 szt.) – komentują eksperci IBRM, cytowani przez moto.pl. Jesteście zaskoczeni tymi informacjami, czy nie ma tutaj dla was żadnych informacji, które by was zszokowały? Dajcie nam znać w komentarzach!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News