Ważne informacje dla kierowców zawodowych! Chodzi o czas waszej codziennej pracy, szykują się zmiany!

Ważne informacje dla kierowców zawodowych! Chodzi o czas waszej codziennej pracy, szykują się zmiany!

Kierowca zawodowy spędza bardzo dużo czasu w pozycji siedzącej

Podaj dalej

Sejm uchwalił w środę 15 grudnia nowelizację ustawy dotyczącą kierowców zawodowych. Mowa tutaj między innymi o czasie ich pracy. Nowelizacja ustawy dostosowuje teraz polskie prawo ws. kierowców zawodowych do przepisów Unii Europejskiej. Ustawa w najbliższym czasie ma trafić do Senatu, gdzie będzie w dalszym ciągu rozpatrywana.

Spore zmiany szykują się dla kierowców zawodowych. Nowela ustawy trafiła już do Senatu

kierowca zawodowy kierowcow

W głosowaniu wzięło udział 434 posłów, z których 402 było za uchwaleniem ustawy o zmianie ustawy o transporcie drogowym i czasie pracy kierowców. Uchwalona nowela w głównej mierze dostosowuje polskie prawo do przepisów obowiązujących w Unii Europejskiej, które tworzą Pakiet Mobilności 1, obejmujący kwestie wynagradzania kierowców zawodowych wykonujących międzynarodowy transport drogowy, uznając ich jako pracowników delegowanych.

W ustawie wprowadzono także obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych przez kierowców na terytorium naszego kraju oraz rozszerzono katalog naruszeń przepisów prawa, które wykluczają spełnienie wymagań dobrej reputacji przez przedsiębiorców i osobę zarządzającą transportem. Ponadto ustawa przewiduje wprowadzenie zmian, które mają na celu zwiększenie skuteczności nadzoru nad rynkiem usług przewozowych w Polsce.

Niebawem więcej szczegółów w tej sprawie. Zmiany są spore, ale przyzwyczaicie się do nich bez problemu

policja mandat kierowca stan wyższej konieczności
fot. pixabay

Jak tylko nowela zostanie zatwierdzona przez Senat poinformujemy was o wszystkich zmianach, jakie czekają w prawie na kierowców zawodowych. Trochę tego będzie, ale nie martwcie się – szybko się przyzwyczaicie, bo zmiany nie są aż tak drastyczne, jak mogą na papierze się wydawać.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News