W Polsce znikną wszystkie parkometry?! Będziemy parkować za darmo! "To niezgodne z Konstytucją!"

W Polsce znikną wszystkie parkometry?! Będziemy parkować za darmo! "To niezgodne z Konstytucją!"

parkometr

Podaj dalej

W ostatnim czasie wiele słyszy się na temat kontrowersji dotyczących strefy płatnego parkowania. W ostatnich dniach Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała kolejną skargę dotyczącą stref. Czy parkometry zostaną wycofane?

Oczywiście to niezgodne z Konstytucją!

diesel-pieniadze-parking

Skarga prokuratury dotyczy uchwały z 15 października ubiegłego roku, która zmieniła wysokości stawek za postój samochodów na drogach publicznych oraz wysokość opłaty dodatkowej. Prokuratura uważa, że uchwała jest niezgodna z Konstytucją.

– W skardze wskazano, że znowelizowanie przepisów prawa miejscowego doprowadziło do istotnego podwyższenia opłat należnych za pierwszą, drugą, trzecią, czwartą i kolejne godziny postoju samochodu w strefie płatnego parkowania niestrzeżonego oraz wydłużenia z 10 do 12 godzin w ciągu doby czasu pobierania opłat za postój pojazdów – uważa rzecznik prokuratury, prok. Skrzyniarz.

Opłaty gwałtownie wzrosły

Z powodu zmian opłaty za parkowanie są o wiele wyższe – kwoty wzrosły z 980 zł do 1500 złotych oraz z 1600 zł do 2450 złotych. W najbliższych dniach powinniśmy poznać kolejne informacje w tej sprawie. Oczywiście, na całkowite anulowanie opłat parkingowych nie mamy co liczyć.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News