UWAGA! Kierowcy od wczoraj na stacjach jest zupełnie nowe paliwo! Poważne zmiany!

UWAGA! Kierowcy od wczoraj na stacjach jest zupełnie nowe paliwo! Poważne zmiany!

Podaj dalej

Od wczoraj na stacjach benzynowych w całym naszym kraju pojawiło się zupełnie nowe paliwo. Co to oznacza dla naszych kierowców? Czy dzięki temu ceny będą wreszcie niższe? Zobaczcie sami!

Sukces trzeciej części Hitmana! Deweloper ujawnił statystyki sprzedaży

Nowe paliwo na stacjach od 16 kwietnia

kierowcy paliwo diesel

Wprowadzenie nowego paliwa nie ma żadnego wpływu na ceny na naszych stacjach, które od dłuższego czasu są na bardzo wysokim poziomie. Przypomnijmy jednak, że w Polsce są cztery okresy, w których olej napędowy musi spełniać określone wymogi. W okresie zimowym CFPP musi wynosić -20 stopni C (od 16 listopada do końca lutego), w okresach przejściowych z kolei CFPP musi wynosić -10 stopni od 1 marca do 15 kwietnia oraz od 1 października do 15 listopada.

Wczoraj rozpoczął się okres letni, który obowiązywał będzie aż do 30 września. Wtedy temperatura zimnego filtra musi wynosić minimum 0 stopni Celsjusza.

Zachowajcie czujność

diesel paliwo stacja

Pamiętajcie jednak, zwłaszcza teraz, gdy temperatura na zewnątrz jeszcze nas nie rozpieszcza, że na niektórych stacjach nadal jest sprzedawany przejściowy olej napędowy. Oznacza to, że nie wszędzie jest już letni rodzaj paliwa, co stanowi z pewnością dobrą informację dla naszych kierowców, którzy nie muszą obawiać się o bezpieczeństwo swojego diesla.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News