Twoja skrzynia biegów często się psuje? Zobacz jak temu zaradzić, jest na to prosty sposób!

Twoja skrzynia biegów często się psuje? Zobacz jak temu zaradzić, jest na to prosty sposób!

samochód skrzynia biegów jak zmieniać biegi

Podaj dalej

Manualne skrzynie biegów w dalszym ciągu są bardziej popularne wśród polskich kierowców. Nie każdy z nas ma bowiem odwagę sięgnąć po „automat”, przez co nieco chętniej spoglądamy w kierunku manualnych skrzyni. Warto jednak pamiętać, że te są dosyć awaryjne i trzeba je odpowiednio pielęgnować, by uniknąć regularnych awarii. Jak to zrobić? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

Twoja skrzynia biegów często szwankuje? Zobacz jaka może być tego przyczyna!

wymiana oleju w skrzyni biegów

W jaki sposób rozpoznać, że z twoją skrzynią biegów dzieje się coś niedobrego? Przede wszystkim powinieneś zorientować się o tym po utrudnionym przełączeniu poszczególnych biegów. Dużo do myślenia powinien wam również dać hałas przy wrzucaniu biegu jałowego, co może świadczyć o zużytym łożysku oporowym, które jak najszybciej w takich przypadkach tego wymienić. Awarię skrzyni manualnych często wynikają bowiem z różnych powodów.

Skrzynie manualne bardzo często doznają awarii z powodu wad konstrukcyjnych lub z powodu korzystania przez producentów z niskiej jakości materiałów. Ważnym elementem, który ma wpływ na eksploatacje skrzyni biegów jest także jej odpowiednie używanie oraz ekonomiczny styl jazdy. Jeśli jeździmy na zbyt wolnych obrotach w porównaniu do wrzuconego przez nas biegu, możemy szybko nabawić się sporych kłopotów.

Profilaktyka i odpowiedni styl jazdy to podstawa. Nie lekceważ żadnych sygnałów!

mercedes skrzynia biegow

Pamiętajcie, by nie lekceważyć żadnych symptomów, które mogłyby świadczyć o tym, iż wasza skrzynia biegów jest uszkodzona. To może doprowadzić bowiem tylko i wyłącznie do pogłębiania się awarii, a co za tym idzie konieczności sięgnięcia głębiej do portfela. Pamiętajcie o profilaktyce, o odpowiednim wrzucaniu biegów w stosunku do obrotów oraz o ekonomicznej jeździe i nie powinniście mieć żadnych problemów z waszymi skrzyniami biegów!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News