To najgorsze nawyki polskich kierowców. Wielu z nas ciągle popełnia ten sam błąd

To najgorsze nawyki polskich kierowców. Wielu z nas ciągle popełnia ten sam błąd

nowe nawyki kierowcow oszczedzanie kryzys freepik

Podaj dalej

Wielu kierowców w naszym kraju ma swoje nawyki, których nie lubi zmieniać. Niektóre z nich są jednak na tyle złe, że w konsekwencji mogą doprowadzić do poważnej awarii samochodu lub mandatów. Jakie są najgorsze nawyki polskich kierowców? Jakich zachowań trzeba się jak najszybciej wyzbyć? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie w naszym artykule!

To najgorsze nawyki kierowców. Musicie się ich jak najszybciej oduczyć!

skrzynia biegow hamowanie

Głównym nawykiem kierowców, z którym trzeba walczyć jest oczywiście jazda na rezerwie. Wielu kierowców uwielbia wręcz jeżdżenie na rezerwie i dopuszcza do sytuacji, w której auto jeździ na oparach. A jest to bardzo złe dla układu paliwowego – im mniejszy poziom paliwa, tym więcej powietrza gromadzi się bowiem w zbiorniku. A to powoduje, że do baku dostaje się wilgoć, która spływa do paliwa. Jeśli regularnie będziemy jeździli na rezerwie narazimy swoje auto na poważne konsekwencje, a nasz portfel na duży wydatek związany z remontem układu paliwa w samochodzie.

Kolejnym nawykiem, znanym wśród wielu kierowców, jest trzymanie ręki na dźwigni zmiany biegów podczas jazdy. Kierowcy często robią to mimowolnie, jednak wielu z nas zapomina o tym, że nawyk ten powoduje znaczne zwiększene nacisku na lewarek, co finalnie może mieć wpływ na szybsze zużycie skrzynki biegów. Naprawa skrzyni biegów to koszt liczony w setkach złotych, co powoduje, że jest to kolejna naprawa, która może dodatkowo obciążyć nasz rodzinny budżet w tych trudnych czasach, w jakich ostatnio żyjemy.

Kierowcy cały czas popełniają ten sam błąd. Pamiętajcie, by tego nie robić

klimatyzacja samochod czynnik

Kolejnym nawykiem, który warto wyplewić wśród kierowców jest zbyt częste korzystanie z klimatyzacji. Dzieje się to głównie teraz, kiedy to w upalne dni chcemy się ochładzać za pomocą tej funkcji. Trzeba pamiętać, by nie włączać klimatyzacji od razu po tym jak wejdziemy do samochodu w upalny dzień. Najpierw lepiej otworzyć spokojnie wszystkie szyby i przewietrzyć samochód. Dopiero po kilku minutach najlepiej włączyć klimatyzację. W przeciwnym razie szybko ją zużyjemy, a na dodatek narazimy się na chorobę, wynikającą z nagłej zmiany temperatur.

Jak sami zatem widzicie – kierowcy mają wiele nawyków, których warto się wyzbyć. Miejmy nadzieję, że nasz artykuł będzie dla was pewnego rodzaju inspiracją, która przyczyni się do tego, że zrezygnujecie ze swoich niektórych upodobań, które są szkodliwe zarówno dla was, jak i dla waszych samochodów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News